Módlmy się za zmarłego Ks. Jana

post-ks-jan
Zdjęcie ze strony https://www.facebook.com/Gmina-Wiskitki-264160897024968/

W poniedziałek 15 lutego pożegnaliśmy w Wiskitkach zmarłego 10 lutego Ks. kan. Jana Starszyka, emerytowanego  Proboszcza parafii Wiskitki, kanonika Archikolegiackiej Kapituły Łęczyckiej oraz Honorowego Obywatela Gminy Wiskitki. Jak podaje strona internetowa Gminy Wiskitki:

Ksiądz Jan zmarł w środę przed południem 10 lutego przeżywszy 84 lata. Z parafią w Wiskitkach związany był przez 40 lat, kiedy to w roku 1975 objął funkcje proboszcza. Wykonując swą posługę dał się poznać jako dobry gospodarz dbający o swoją parafię. W podziękowaniu za prace na rzecz lokalnej społeczności Rada Gminy Wiskitki przyznała mu tytuł Honorowego Obywatela Gmina Wiskitki.

Jak mówi Ks. Tomasz Matusiak, proboszcz parafii w Jesionce, dzięki staraniom ks. Jana powstała kaplica w Jesionce, która dała początek naszej parafii. Powinniśmy być wdzięczni Bogu za osobę ks. Jana. Zachęcamy do modlitwy w jego intencji.

Zapraszamy również na Mszę św. w niedzielę 21 lutego o godz. 11.30, która zostanie odprawiona w intencji zmarłego.