Ogłoszenia parafialne 31.01.2016

ogloszenia_31.01.2016

  1. Bóg zapłać za przygotowanie naszej świątyni na Uroczystości Niedzielne. Za posprzątanie i ofiary na dekorację. Prośba, aby na następną niedzielę dziełem posprzątania świątyni zajęli się kolejni mieszkańcy Łubna.
  2. Prasa katolicka.
  3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w grupach parafialnych.
  4. Radę Duszpasterską zapraszam na spotkanie po Mszy Świętej o godz. 9.00.
  5. Zakończyliśmy kolędę. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, uwagi zwracane podczas wizyty, ofiary. Módlmy się o rozwój miłości w naszych rodzinach, w społeczności w której żyjemy. W tych czasach bądźmy zwiastunami Bożej miłości i pokoju.
  6. W tym roku już przystąpiliśmy do działania, zamówiona jest figura św. Jacka patrona naszej świątyni, jak i wymiana okien też już jest bliska.
  7. W tym roku czeka nas wiele pięknych wydarzeń duszpasterskich: 1050 rocznica Chrztu Polski w kwietniu, bierzmowanie w maju, Święto Rodziny Parafialnej w czerwcu, Odpust Parafialny w sierpniu, Misje Święte we wrześniu. Wszystkie te uroczystości polecajmy w naszych modlitwach Dobremu Bogu.
  8. W czwartek 4 lutego w Katedrze w Łowiczu Sakrę ( Święcenia Biskupie ) przyjmie ks. Wojciech Osial. Nowego Biskupa otoczmy naszymi modlitwami.
  9. W tym tygodniu we wtorek Święto Ofiarowania Pańskiego. Z świecami gromadzimy się w świątyni na Mszach Świętych o godz. 9.00 i 17. 00. W piątek przypada liturgiczne wspomnienie św. Agaty. Na Mszy Świętej o godz. 17.00 i w sobotę o godz. 8.00 poświęcimy chleb, wodę i sól. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca, Wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i spowiedź od godz. 16. 00. O godz. 17.00 Msza Święta. W sobotę po Mszy Świętej porannej udam się do chorych.
  10. Rozpoczęły się ferie zimowe. Dzieciom, młodzieży nauczycielom i wychowawcom życzymy, aby w tym szczególnym czasie nabrali sił do tej trudnej, ale jakże pożytecznej pracy.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 31. 01. – 7. 02. 2016 roku.

Niedziela 31 stycznia
9.00 + Józefa Rybickiego, Genowef i Stefana Rybickich, Władysławę, Mariana i Irenę Marczaków
11. 30 Za Parafian

Poniedziałek 1 lutego
17. 00 +

Wtorek 2 lutego Ofiarowanie Pańskie
9. 00 Dziękczynno-błagalna w intencji Ojczyzny, oraz Grażyny i Henryka o łaskę zdrowia i błogosławieństwo dla rodziny.
17. 00 +

Środa 3 lutego
17. 00 +

Czwartek 4 lutego
8. 00

Piątek 5 lutego Wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.
17. 00 + Jerzego, Barbarę i Michała Marczuków

Sobota 6 lutego
8. 00 W dniu św. Agaty patronki pierwszego KR o Boże błog, opiekę MB dla sióstr różańcowych i ich rodzin.
19. 00 + Zofię, Bolesława, Jana i Mieczysława Beczek

Niedziela 7 lutego
9.00 Zbiorowa
11. 30 Za Parafian