Ogłoszenia parafialne 20.03.2016

ogloszenia-post2

 1. Bóg zapłać za przygotowanie naszej świątyni na Uroczystości Niedzielne. Za posprzątanie i ofiary na dekorację. Prośba, aby na Triduum Paschalne dziełem posprzątania świątyni zajęli się kolejni mieszkańcy Łubna.
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej szczególnie Gościa Niedzielnego.
 3. Dziś Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej. Rozpoczynamy obchody, męki śmierci i zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa.
 4. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Tego dnia wspominamy ustanowienie sakramentów EUCHARYSTII i KAPŁAŃSTWA. Po Mszy Św. Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie przeniesiemy do ciemnicy. Tego dnia rano w Katedrze Łowickiej o godz. 10.00 Ks. Bp. Ordynariusz wraz z kapłanami będzie sprawował Mszę Krzyżma.
 5. W Wielki Piątek nabożeństwo drogi krzyżowej rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego godz. 15.00 przy krzyżu i figurce MB prze Alei Partyzantów koło p. Włodzimierza Skolkowskiego, a następnie ulicami Słoneczną, Cichą, Graniczną i Przejazdową udamy się do świątyni rozważając stacje Drogi Krzyżowej. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 19.00. Na zakończenie liturgii Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie osłonionym welonem zostanie przeniesiony do grobu.
 6. W Wielką Sobotę od godz. 9. 00 do 12. 00 poświęcenie pokarmów w naszej świątyni. W tych godzinach będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00. Na liturgię przynosimy świece (z osłonkami).
 7. Rezurekcja o godz. 6.00. W Niedzielę Zmartwychwstania Msze Św. o godz. 6.00 i 11. 30. W Poniedziałek Wielkanocny o godz. 9.00 i 11.30.
 8. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w grupach parafialnych.
 9. Do uroczystych obchodów tych zbawiennych wydarzeń zapraszamy wszystkie grupy działające przy parafii, strażaków i tych wszystkich , którym drogi jest nasz Pan Jezus Chrystus i Jego ofiara męki śmierci i zmartwychwstania.
 10. Bóg zapłać za ofiary złożone na inwestycje.
 11. W tym Wielkim Tygodniu zachęcam do Dzieł Wiekopostnych, czyli modlitwy, postu i jałmużny.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen

Intencje Mszalne 20 – 28.03.2016 roku.

Niedziela Męki Pańskiej ( Palmowa ) 20 marca
9.00 + Emilię Bielińską, Zofię i Andrzeja Kwiatkowskich
11. 30 Za Parafian.

Wielki Poniedziałek 21 marca
19. 00 + Annę Głowacką – intencja od uczestników pogrzebu

Wielki Wtorek 22 marca
7. 00

Wielka Środa 23 marca
19. 00 + Krystynę Koźbiał – int. od grupy La Pieta

Wielki Czwartek 24 marca
19. 00 Msza Wieczerzy pańskiej
– O Boże błog. i opiekę MB dla Antoniego i Franciszka i ich rodzin – z racji I komunii Świętej.

Wielki Piątek 25 marca
15.00 Droga Krzyżowa ulicami naszej miejscowości.
19. 00 Liturgia Męki Pańskiej

Wielka Sobota 26 marca
19. 00 Liturgia Wigilii Paschalnej.
– O Boże błog. i opiekę MB dla Mateusza i jego Rodziny

Wielkanoc 27 marca
6.00 Za Parafian
11. 30 + Dawida Gonerę, Eugeniusza Mińkowskiego, Marię i Franciszka Kowalskich, Jurka Aftykę, Andrzeja Kuzę

Poniedziałek Wielkanocny 28 marca
9.00 + Krystynę Nowakowską w 1r. śn.
11.30 +