Ogłoszenia parafialne 1.05.2016

ogloszenia-post2

 1. Bóg zapłać mieszkańcom Franciszkowa za przygotowanie naszej świątyni na Uroczystości Niedzielne. Za posprzątanie i ofiary na dekorację. Prośba, aby na następną niedzielę dziełem posprzątania świątyni zajęli się kolejni mieszkańcy Franciszkowa. A na Uroczystość MNP Królowej Polski świątynię i teren wokół kościoła posprzątają rodzice dzieci rocznicowych. Zapraszam w poniedziałek na godz. 10. 00 rodziców dzieci rocznicowych i wszystkich chętnych.
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej szczególnie Gościa Niedzielnego.
 3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w grupach parafialnych.
 4. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca, wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie po sunie i procesja Eucharystyczna z śpiewem Litanii Loretańskiej. W przyszłą niedzielę nabożeństwo majowe po o godz. 11. 00. W dni powszednie o godz. 18. 30.
 5. Rocznica I Komunii Świętej będzie na sumie 8 maja. Spotkanie dla dzieci rocznicowych w sobotę o godz. 10. 30. Spowiedź od godz. 11. 00
 6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania 8 maja po Mszy Św. o godz. 9:00.
 7. Zbieramy ofiary serca na figurę św. Jacka. Za każdy datek Bóg zapłać!
 8. We wtorek Uroczystość NMP Królowej Polski Głównej Patronki naszej Ojczyzny Msze Św. o godz. 9. 00 i 11. 30 – za Ojczyznę. Nabożeństwo Majowe o godz. 11. 00. Jest to również rocznica ustanowienia Konstytucji 3 maja. Dzień wcześniej 2 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
 9. W następną Niedziele 8 maja obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od czwartku 5 maja Nowenna do Ducha Świętego.
 10. Bóg zapłać za ofiary złożone na Ukrainę.
 11. 6 maja w piątek Pierwszy Piątek Miesiąca. Wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie o godz. 18. 00. Spowiedź od godz. 18. 00. 7 maja w sobotę po Mszy Św. o godz. 9.00 udam się do chorych.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen

Intencje Mszalne 1 – 8. 05. 2016 roku.

Szósta Niedziela Wielkanocna 1 maja
9.00 Zbiorowa
11. 30 Dziękczynna za 13 lat sakramentu małżeństwa Małgorzaty i Przemysława z prośbą o Boże błog. opiekę MB dla jubilatów i dzieci.

Poniedziałek 2 maja
19. 00 + Bogdana Wójcickiego

Wtorek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski
9. 00 + Mariolę i Wiesława Ulewiczów, Ryszarda Smolińskiego
11. 30 Za parafian/ Za Ojczyznę

Środa 4 maja
19. 00 + Jarosława Śniadkowskiego

Czwartek 5 maja
19. 00 + Wieńczysławę Beczek w 5r. śm. Wacława Beczek, Tomasza Domańskiego

Piątek 6 maja
19. 00 + Mariana Gwiaździńskiego, Jerzego Antoniaka

Sobota 7 maja
8. 00 Dziękczynna w 8 rocznicę śluby Anny i Tomasza Sadowskich, z prośbą o Boże błog. i opiekę MB dla jubilatów i rodziny.
19. 00 + Stanisławę, Antoniego, Jacka i Stefana Sadowskich, Grzegorza Kapuścińskiego

Niedziela – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
9.00 + Stanisława Ciołka, Władysławę i Franciszka Ciołków
11. 30 Za Dzieci Rocznicowe i ich rodziny.