Ogłoszenia parafialne 10.04.2016

ogloszenia-post2

  1. Bóg zapłać mieszkańcom Franciszkowa za przygotowanie naszej świątyni na Uroczystości Niedzielne. Za posprzątanie i ofiary na dekorację. Prośba, aby na następną niedzielę dziełem posprzątania świątyni zajęli się kolejni mieszkańcy Franciszkowa.
  2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej szczególnie Gościa Niedzielnego.
  3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w grupach parafialnych.
  4. W piątek po Mszy Świętej wieczorowej Godzina Święta.
  5. Rozpoczyna się bliższe przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla naszej młodzieży. Na rozmowy zapraszam w poniedziałek, środę i piątek od godz. 17.00, oraz w sobotę na godz. 11.00 tych, którzy uczęszczają do szkół w internatem.
  6. Do puszek przed kościołem w ramach Caritas zbieramy datki dla dzieci z rodzin mniej zamożnych na wyjazd szkolny. Za każdy dar serca Bóg zapłać!
  7. Jak widzimy od kilku tygodni możemy podziwiać w naszym kościele w figurze św. Jacka patrona tejże świątyni. Od dziś przyjmujemy ofiary od darczyńców. Każda rodzina składająca dar będzie wpisana do Księgi Darczyńców i otrzyma okolicznościowy obrazek. Zachęcam rodziny, grupy parafialne, parafian i osoby z poza parafii do włączenia się w to dzieło tak, jak to czyniliście przy budowie tej świątyni.
  8. Następna niedziela 17 kwietnia to Niedziela Chrystusa Dobrego Pasterza. W naszej parafii możemy doznać łask związanych z odpustem. Przygotowanie rozpocznie się w sobotę nabożeństwem Drogi Światła po Mszy Świętej Wieczorowej. Po sumie w niedzielę procesja Eucharystyczna. Na nabożeństwo Drogi Światła jak i uroczystości odpustowe zapraszam wszystkich parafian.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen

Intencje Mszalne 10 – 17. 04. 2016 roku.

Trzecia Niedziela Wielkanocna 10 Kwietnia
9.00 Dziękczynna za 46 lat małżeństwa z prośbą o Boże błog. opiekę MB i potrzebne łaski dla Jubilatów i rodziny.
11. 30 + Waldemara Janiaka – greg.10.

Poniedziałek 11 kwietnia
19. 00 + + Waldemara Janiaka – greg.4

Wtorek 12 kwietnia
8. 00 + Waldemara Janiaka – greg.5

Środa 13 kwietnia
19. 00 + + Waldemara Janiaka – greg.6

Czwartek 14 kwietnia
8. 00 + + Waldemara Janiaka – greg.7

Piątek 15 kwietnia
19. 00 + Waldemara Janiaka – greg. 8

Sobota 16 kwietnia
8. 00 + Waldemara Janiaka – greg. 9
19. 00 + Józefa Rybickiego, Genowefę i Stefana Rybickich, Władysławę, Mariana i Irenę Marczaków

Czwarta Niedziela Wielkanocna 17 Kwietnia Chrystusa Dobrego Pasterza
9.00 + Edwarda Głowackiego
11. 30 + Waldemara Janiaka – greg.10