Ogłoszenia parafialne 17.04.2016

ogloszenia-post2

  1. Bóg zapłać mieszkańcom Franciszkowa za przygotowanie naszej świątyni na Uroczystości Niedzielne. Za posprzątanie i ofiary na dekorację. Prośba, aby na następną niedzielę dziełem posprzątania świątyni zajęli się kolejni mieszkańcy Franciszkowa.
  2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej szczególnie Gościa Niedzielnego.
  3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w grupach parafialnych.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone na Seminarium Duchowne w Łowiczu
  5. Rozpoczęło się bliższe przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla naszej młodzieży. Na rozmowy zapraszam w poniedziałek ( K – L ), czwartek ( M – R ) i piątek ( S – Z ) od godz. 17.00, oraz w sobotę na godz. 11.00 tych, którzy uczęszczają do szkół w internatem i ci , którzy nie zgłosili się w swoim terminie, i jest to ostatni dzień rozmów przed bierzmowaniem
  6. Do puszek przed kościołem w ramach Caritas zbieramy datki dla dzieci z rodzin mniej zamożnych na wyjazd szkolny. Za każdy dar serca Bóg zapłać!
  7. Jak widzimy od kilku tygodni możemy podziwiać w naszym kościele w figurze św. Jacka patrona tejże świątyni. Od dziś przyjmujemy ofiary od darczyńców. Każda rodzina składająca dar będzie wpisana do Księgi Darczyńców i otrzyma okolicznościowy obrazek. Zachęcam rodziny, grupy parafialne, parafian i osoby z poza parafii do włączenia się w to dzieło tak, jak to czyniliście przy budowie tej świątyni.
  8. Dziś w naszej parafii Niedziela Odpustowa.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen

Intencje Mszalne 17 – 24. 04. 2016 roku.

Czwarta Niedziela Wielkanocna 17 Kwietnia Chrystusa Dobrego Pasterza
9.00 + Edwarda Głowackiego
11. 30 + Waldemara Janiaka – greg.17

Poniedziałek 18 kwietnia
19. 00 + + Waldemara Janiaka – greg.18

Wtorek 19 kwietnia
8. 00 + Waldemara Janiaka – greg.19

Środa 13 kwietnia
19. 00 + + Waldemara Janiaka – greg.20

Czwartek 14 kwietnia
8. 00 + + Waldemara Janiaka – greg.21

Piątek 15 kwietnia
19. 00 + Waldemara Janiaka – greg. 22

Sobota 16 kwietnia
8. 00 + Waldemara Janiaka – greg. 23
19. 00 Dziękczynna za 41 lat małżeństwa Marii i Andrzeja z prośbą o Boże błog. i opiekę MB dla jubilatów i rodziny.

Piąta Niedziela Wielkanocna 24 Kwietnia
9.00 + Wacławę i Jana Ciesielskich, Bronisławę, Kazimierę i Franciszka Domańskich
11. 30 + Waldemara Janiaka – greg.24