Ogłoszenia parafialne 29.05.2016

ogloszenia-post2

  1. Bóg zapłać mieszkańcom Franciszkowa jak i tym, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania za przygotowanie naszej świątyni na Uroczystości Niedzielne. Za posprzątanie i ofiary na dekorację. Prośba, aby na następną niedzielę dziełem posprzątania świątyni zajęli się kolejni mieszkańcy Franciszkowa.
  2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej szczególnie Gościa Niedzielnego.
  3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w grupach parafialnych.
  4. W niedzielę nabożeństwo majowe po o godz. 11.00. W dni powszednie o godz. 18.30. Od środy zaczyna się miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w niedzielę o godz. 11.00 w dni powszednie na zakończenie Mszy Świętej jako dziękczynienie po komunii św.
  5. Zbieramy ofiary serca na figurę św. Jacka. Za każdy datek Bóg zapłać!
  6. W czwartek zakończenie obchodów Bożego Ciała. Msza Święta i godz. 19. 00 i poświęcenie wianków po procesji. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O 18. 30 nabożeństwo czerwcowe i Akt Ofiarowania rodzaju ludzkiego. A o godz. 19. 00 Uroczysta Msza Święta. Jest to Pierwszy Pątek Miesiąca, wystawienie Pana Jezusa o godz. 18. 00 i spowiedź. W sobotę Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  7. W poniedziałek na nabożeństwo i spotkanie zapraszam kandydatów do bierzmowania. W wtorek bierzmowanie naszej młodzieży.
  8. W Sobotę po Mszy Świętej o godz. 8. 00 udam się do chorych.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen

Intencje Mszalne 29. 05. – 5. 06. 2016 roku.

Niedziela 29 maja DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA.
9.00 + Dawida Gonerę, Eugeniusza Mińkowskiego, Marię i Franciszka Kowalskich, Jurka Aftykę, Andrzeja Kuzę
11. 30 Za Parafian

Poniedziałek 30 maja
19. 00 Przez wstawiennictwo św. Rity o łaskę zdrowia dla Aleksandra i dla rodziny.

Wtorek 31 maja ŚWIĘTO NAWIEDZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY.
17. 00 W intencji Bierzmowanych

Środa 1 czerwca WSPOMNIENIE ŚW. JUSTYNA, MĘCZENNIKA.
19. 00 + Celinę Ogonowską w r. śm. cr. Ogonowskich

Czwartek 2 czerwca
19. 00

Piątek 3 czerwca UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA.
19. 00 + Za zmarłe Siostry Różańcowe z pierwszego Kółka Różańcowego św. Agaty i o łaski dla modlących się

Sobota 4 czerwca WSPOMNIENIE NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY.
8. 00 W intencji chorych
19. 00 O łaskę zdrowia dla Jadwigi i Heleny i + Jana i Kazimierza

Niedziela 5 czerwca DZIESIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA.
9.00 Zbiorowa
11. 30 Za Parafian