Ogłoszenia parafialne 8.05.2016

ogloszenia-post2

  1. Bóg zapłać mieszkańcom Franciszkowa za przygotowanie naszej świątyni na Uroczystości Niedzielne. Za posprzątanie i ofiary na dekorację. Prośba, aby na następną niedzielę dziełem posprzątania świątyni zajęli się kolejni mieszkańcy Franciszkowa. A także Bóg zapłać za przygotowanie naszej świątyni i terenu wokół kościoła na Uroczystości NMP Królowej Polski i dzisiejsze świętowanie rocznicy I Komunii Świętej rodzicom dzieci rocznicowych.
  2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej szczególnie Gościa Niedzielnego.
  3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w grupach parafialnych.
  4. W niedzielę nabożeństwo majowe po o godz. 11.00. W dni powszednie o godz. 18.30.
  5. Rocznica I Komunii Świętej będzie dziś na sumie.
  6. Zbieramy ofiary serca na figurę św. Jacka. Za każdy datek Bóg zapłać!
  7. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego a następną Niedziele 15 maja obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego ( Zielone Świątki ). W sobotę w Wigilię Zesłania Ducha Świętego wyruszymy w Drogę Światła ulicami Jesionki ( Przejazdową, Graniczną, Cichą, Al. Partyzantów, Spacerową i Kościelną ). Zapraszamy Grupy parafialne do organizacji i wszystkich do wspólnej modlitwy, zabierzmy ze sobą pochodnie, lampiony itp.. Drogę zakończymy Mszą Świętą ok. północy. Trwa Nowenna do Ducha Świętego. Kończy się tym samym czas spowiedzi i komunii wielkanocnej.
  8. Ze względu na dzisiejsze uroczystości Uroczystość Św. Stanisława Głównego Patrona Polski obchodzimy jutro.
  9. Następna niedziela trzecią miesiąca zatem taca na inwestycje. Okna. Kostka.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen

Intencje Mszalne 8 – 15. 05. 2016 roku.

Niedziela 8 maja– Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
9.00 + Stanisława Ciołka, Władysławę i Franciszka Ciołków
11. 30 Za Dzieci Rocznicowe i ich rodziny.

Poniedziałek 9 maja Uroczystość św. Stanisława bp.m.
19. 00 + Wiesława i Jerzego Paprzyckich, Zofię i Franciszka Smolińskich, Jadwigę i Władysława Tomaszewskich

Wtorek 10 maja
19. 00 + Stanisławę, Henryka i Roberta Bonikowskich

Środa 11 maja
19. 00 + Kazimierza, Antoniego i cr. Kopciów, Zofię, Franciszka i cr. Lendzionów

Czwartek 12 maja
19. 00 + Andrzeja Chodorowskiego w r. śm.

Piątek 13 maja
19. 00 + Stanisławę i Stanisława Bońkowskich – imieninowa

Sobota 14 maja św. Macieja ap.
8. 00
19. 00 + Zofię Wyszkowską – imieninowa

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 15 maja
9.00 + Zofię Janczak
11. 30 Za Parafian