Czwarta Niedziela Adwentu 18 grudnia 2016

ogloszenia-post2

  1. Bóg zapłać mieszkańcom Jesionki posprzątanie i ofiary na dekorację Świątyni. Prośba, aby na Uroczystość Bożego Narodzenia dziełem posprzątania świątyni zajęli się kolejni mieszkańcy Jesionki (proponuję piątek).
  2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej szczególnie Gościa Niedzielnego.
  3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w grupach parafialnych.
  4. W tygodniu Roraty o godz. 6. 30.
  5. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z soboty, 24 grudnia, na niedzielę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
  6. msze Święte w uroczystość Narodzenia Pańskiego będą sprawowane o godz.: 00:00 (Pasterka); 9. 00; 11. 30.
  7. Po parafii peregrynuje obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Módlmy się w rodzinach zawierzajmy Je Matce Bożej. Ofiary składane przy peregrynacji przeznaczone będą na organy.
  8. W tym tygodniu w naszej parafii pożegnaliśmy w poniedziałek + Piotra Zwolińskiego i w czwartek + Elżbietę Gościńską. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie. A światłość wiekuista niechaj Im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 18 – 26. 12. 2016 roku.

Niedziela 18 grudnia Czwarta Niedziela Adwentu
9.00 + Władysławę w 13r. śm. Franciszka i Stanisława Ciołków
11. 30 W intencjach Parafian

Poniedziałek 19 grudnia
6. 30 + Stanisława Smolińskiego – int. od uczestników pogrzebu

Wtorek 20 grudnia
6. 30 + Tadeusza Zagrobę – int. od uczestników pogrzebu

Środa 21 grudnia
6. 30 + Jana Szulborskiego

Czwartek 22 grudnia
6:30 + Piotra Zwolińskiego – int. od uczestników pogrzebu

Piątek 23 grudnia
6. 30 + Elżbietę Gościńską – int. od uczestników pogrzebu

Sobota 24 grudnia
6. 30 + Ewę Przybysz

Niedziela 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia
00:00 PASTERKA (w intencjach Parafian)
9.00 + Edmunda, Stanisława i Matyldę Bronowskich, Antoniego, Jadwigę i Edwarda Stolarskich, cr. Rembiszewskich, Nowakowskich i Dwurzników. Dusze w czyśćcu cierpiące.
11. 30 + Genowefę i Bolesława Osik

Poniedziałek 26 grudnia św. Szczepana pierwszego męczennika
9. 00 + Dawida Gonerę, Eugeniusza Mińkowskiego, Marię i Franciszka Kowalskich, Jurka Aftykę, Andrzeja Kuzę
11. 30 + Władysława i Sabinę Bartoszewskich, Wiesława Bartoszewskiego, Sylwestra Cieślaka