Druga Niedziela Adwentu 4 grudnia 2016

ogloszenia-post2

1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w marketach.

2. Wśród adwentowych umartwień i wyrzeczeń niech znajdzie się także miejsce na walkę z nałogami i słabościami, zwłaszcza z alkoholizmem. Może warto właśnie w tym czasie włączyć się w wielką krucjatę walki o trzeźwość naszego narodu. Ten adwentowy wysiłek pięknie wpisuje się w zadania, jakie stawia przed nami tegoroczny program duszpasterski. Tylko w pełni trzeźwym umysłem jesteśmy zdolni świadomie głosić innym zbawienie i wołać: Przyjdź, Panie Jezu!

3. Dzisiejsza niedziela przykrywa liturgiczne wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomy III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników, choć nie tylko. Wzywana jest też jako wspomożycielka. Ponieważ z inicjatywy Episkopatu Polski dzień 4 grudnia jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych, przez jej wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy, polecajmy cierpiące z tego powodu rodziny, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.

4. W dzisiejszą niedzielę przypada też XVII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy duchownej specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

5. Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 6. 30

6. W najbliższy wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy św. Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serc na dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Oprócz wielu podarunków niech nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa.

7. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Właściwą rangę uroczystość ta otrzymała wówczas, gdy dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi ogłosił papież Pius IX w 1854 roku. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami.

8. Po parafii peregrynuje obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Módlmy się w rodzinach zawierzajmy Je Matce Bożej. Ofiary składane przy peregrynacji przeznaczone będą na organy.

9. Dzień spowiedzi w Adwencie 18 grudnia.

10. Dziś puszka na pomoc kościołowi na wschodzie.

11. O rozprowadzenie opłatków zwyczajem lat ubiegłych poproszę Kółka Żywego Różańca. W każdą niedzielę będziemy wspierać zbierając do puszek ofiary na paczki dla biedniejszych parafian.

12. Bóg zapłać mieszkańcom Jesionki posprzątanie i ofiary na dekorację Świątyni. Prośba, aby na następną niedzielę dziełem posprzątania świątyni zajęli się kolejni mieszkańcy Jesionki.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej szczególnie Gościa Niedzielnego.

14. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w grupach parafialnych.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM (oprócz św. Barbary i św. Mikołaja):

  • 4 XII – św. Jan Damasceński (ok. 650-750), prezbiter i doktor Kościoła, autor kanonów Kościoła Wschodniego (wspomnienie dowolne);
  • 7 XII – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, wielki doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe);
  • 9 XII – św. Jan Diego (1474-1548), Indianin z plemienia Azteków, który przyjął chrzest; jakby w nagrodę za jego chrześcijańską gorliwość 9 grudnia 1531 roku na wzgórzu Tepeyac (dzisiaj w granicach miasta Meksyk) objawiła mu się Maryja w znanym i czczonym do dziś wizerunku Matki Bożej z Guadalupe (wspomnienie dowolne)

Intencje Mszalne 27. 11. – 4. 12. 2016 roku.

Niedziela 4 grudnia Druga Niedziela Adwentu
9.00 Zbiorowa
11. 30 W intencjach Parafian

Poniedziałek 5 grudnia
6. 30 +

Wtorek 6 grudnia
6. 30 +

Środa 7 grudnia
6. 30 Dziękczynna z prośbą o Boże błog. i opiekę MB dla Sióstr z pierwszego Koła Różańcowego św. Agaty i ich rodzin, w 25 rocznicę założenia tej wspólnoty.

Czwartek 8 grudnia
8:00

Piątek 9 grudnia
6. 30

Sobota 10 grudnia
6. 30 O łaskę zdrowia dla Aleksandra
19. 00 + Leokadię Seferyniak – imieninowa

Niedziela 11 grudnia Trzecia Niedziela Adwentu
9.00 + Antoniego i Tomasza Domańskich i cr. Danutę Mędygrał
11. 30 W intencjach Parafian