Narodzenie Pańskie 25 grudnia 2016

ogloszenia-post2

1. W święta Bożego Narodzenia radujemy się z faktu, że Pan Bóg wkroczył w dzieje ludzkości, że „Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami”. Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej tajemnicy wcielenia. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym, pochyleni nad dobrą nowiną zwiastującą pokój i miłość.

2. Dziś jeszcze Msze Święte o godz. 9. 00 i 11. 30. Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, Msze Święte o godz. 9. 00 i 1. 30. W liturgii Kościół czci św. Szczepana, pierwszego męczennika, który przypomina, że prawda o Zbawicielu warta jest każdej, nawet największej ofiary. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Tradycyjnie tego dnia w kościołach całej Diecezji zbieramy ofiary na Dom Kapłana Seniora. Poświęcenie owsa na każdej Mszy Świętej.

3. Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. We wtorek, 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów. Poświęcenie wina na Mszy Świętej o godz. 19. 00. W środę, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych. Tego dnia na świąteczną Eucharystię zapraszam szczególnie rodziców z małymi dziećmi – zostanie im udzielone specjalne błogosławieństwo. W piątek, 30 grudnia, zgodnie z kalendarzem liturgicznym, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą.

4. Jeszcze w tym tygodniu – w sobotę – zakończymy rok kalendarzowy 2016. Był on brzemienny w wydarzenia na gruncie Kościoła powszechnego, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Przeżywaliśmy nadzwyczajny Rok Miłosierdzia, radowaliśmy się 1050. rocznicą chrztu Polski, gościliśmy młodą cząstkę Kościoła powszechnego podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i wyjątkowego gościa – Ojca Świętego Franciszka. Podejmowaliśmy peregrynujący obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Mamy za co dziękować, ale mamy również za co przepraszać i prosić Bożą Opatrzność o opiekę na naszą niepewną przyszłość, dlatego bardzo serdecznie zapraszam na Eucharystię i specjalne nabożeństwo o godz. 19. 00.

5. W najbliższym czasie w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragnę odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterza do powierzonych jego trosce parafian i odwrotnie. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej.

6. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tych pięknych świąt. Za wspólną modlitwę na Roratach, ofiarodawcom choinek i tym, którzy je obsadzali i ubierali, mieszkańcom Jesionki posprzątanie i ofiary na dekorację Świątyni. Za piękną inscenizację Narodzenia Pańskiego w formie szopki. Za ofiary składane na biedniejszych naszych parafian i zrobienie paczek oraz dostarczenie ich do potrzebujących. Za wszelkie zaangażowanie i przejaw dobra. Bóg zapłać i niech Imię Pańskie będzie pochwalone.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej szczególnie Gościa Niedzielnego.

8. Po parafii peregrynuje obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Módlmy się w rodzinach zawierzajmy Je Matce Bożej. Ofiary składane przy peregrynacji przeznaczone będą na organy.

9. W tym tygodniu w naszej parafii pożegnaliśmy w czwartek + Halinę Fijałkowską. Intencje od uczestników pogrzebu będą odprawione w dniach: 16. 01. 2017 r. o godz. 8. 00 i 22. 02. 2017 r. o godz. 19. 00 Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie. A światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju. Amen.
10. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą codzienność.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 18 – 25. 12. 2016 roku – 1. 01. 2017 roku.

Niedziela 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia
00:00 PASTERKA (w intencjach Parafian)
9.00 + Edmunda, Stanisława i Matyldę Bronowskich, Antoniego, Jadwigę i Edwarda Stolarskich, cr. Rembiszewskich, Nowakowskich i Dwurzników. Dusze w czyśćcu cierpiące.
11. 30 + Genowefę i Bolesława Osik

Poniedziałek 26 grudnia św. Szczepana pierwszego męczennika
9. 00 + Dawida Gonerę, Eugeniusza Mińkowskiego, Marię i Franciszka Kowalskich, Jurka Aftykę, Andrzeja Kuzę
11. 30 + Władysława i Sabinę Bartoszewskich, Wiesława Bartoszewskiego, Sylwestra Cieślaka

Wtorek 27 grudnia św. Jana Apostoła
19. 00 + Tadeusza Zagrobę – od uczestników pogrzebu

Środa 28 grudnia św. Młodzianków męczenników
19. 00 + Stanisława Smolińskiego – od uczestników pogrzebu

Czwartek 29 grudnia
19:00 + Tadeusza Zagrobę – od uczestników pogrzebu
Piątek 30 grudnia Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa
19. 00 + O Boże błog. dla Patryka

Sobota 31 grudnia
19. 00 Dziękczynna za miniony rok.

Niedziela 1 stycznia 2017r. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
9.00 – O łaskę zdrowia dla Marii Walo
+ Tadeusza Zagrobę
+ Mieczysława Nazaruka
+ Stanisława Smolińskiego – od uczestników pogrzebu
+ Piotra Zwolińskiego – od uczestników pogrzebu
+ Elżbietę Gościńską – od uczestników pogrzebu
+ Zdzisława Kowalskiego w 4r. śm. Anielę i Władysława Kowalskich, Witolda Kowalskiego
+ Zbigniewa Gasińskiego w 15r. śm.
+ Danutę, Florentynę, Czesława i Andrzeja Chodorowskich, Mariannę i Stanisława Ziąbskich

11. 30 W intencjach Parafian