Trzecia Niedziela Adwentu 11 grudnia 2016

ogloszenia-post2

1. Dobiegamy połowy Adwentu. Pod koniec rozpoczynającego się tygodnia, a dokładnie od soboty, 17 grudnia, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Pamiętajmy, że nasza życiowa droga wiedzie ku ostatecznemu spotkaniu z Panem Bogiem – Sędzią Sprawiedliwym. Wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszą wspólnotą parafialną, gdzie umacniamy naszą przyjaźń z Panem Bogiem, aby dalej ukazywać ją innym. Dzień spowiedzi w Adwencie 18 grudnia. W tym dniu Msze Święte o godz. 9.00; 11.30 i 19.00. Spowiedź rozpocznie się na 15 minut przed każdą Eucharystią.

2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż właśnie w tę radosną niedzielę.

3. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby usunąć z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu. Nie pozwólmy na to i swoją postawą ukazujmy prawdziwy sens tajemnicy Bożego wcielenia. Opłatki i świece Caritas do nabycia przy wyjściu z kościoła i zakrystii w niedzielę, i na plebanii w tygodniu. W każdą niedzielę wspieramy zbierając do puszek ofiary na paczki dla biedniejszych parafian.

4. Przed świętami Narodzenia Pańskiego zazwyczaj myślimy o świątecznych prezentach, zwłaszcza dla dzieci. Zwyczaj ten ma swoje religijne uzasadnienie. Może wyrażać wszelkie dobro, jakie Jezus Chrystus przyniósł całej ludzkości. Nie zapominajmy przy tej okazji o dzieciach, którym może od lat nikt nie daje świątecznych upominków. Zechciejmy je dostrzec wokół siebie i poszerzyć swoje serca. Pan Jezus zapewnia: „Coście uczynili jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili”. Radość tych dzieci będzie dla nas najlepszą zapłatą.

5. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.

6. We wtorek, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (1981 r.). Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie i polecajmy w naszych modlitwach obecnie rządzących, aby dzięki ich mądrości nasza Ojczyzna napełniała się pokojem i dostatkiem.

7. Od piątku, 16 grudnia, zachęcam do odprawienia specjalnej nowenny do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem wcielonym. On jest już blisko!

8. Bóg zapłać mieszkańcom Jesionki posprzątanie i ofiary na dekorację Świątyni. Prośba, aby na następną niedzielę dziełem posprzątania świątyni zajęli się kolejni mieszkańcy Jesionki.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej szczególnie Gościa Niedzielnego.

10. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w grupach parafialnych.

11. W tygodniu Roraty o godz. 6. 30.

12. Po parafii peregrynuje obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Módlmy się w rodzinach zawierzajmy Je Matce Bożej. Ofiary składane przy peregrynacji przeznaczone będą na organy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 13 XII – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych (wspomnienie obowiązkowe);
  • 14 XII – św. Jan od Krzyża, prezbiter, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 11 – 18. 12. 2016 roku.

Niedziela 11 grudnia Trzecia Niedziela Adwentu
9.00 + Antoniego i Tomasza Domańskich i cr. Danutę Mędygrał
11. 30 W intencjach Parafian

Poniedziałek 12 grudnia
6. 30 +
11. 00 pogrzeb: + Piotr Zwoliński

Wtorek 13 grudnia 13 XII – św. Łucja, dziewica i męczennica
6. 30 +

Środa 14 grudnia św. Jan od Krzyża, prezbiter, karmelita
6. 30

Czwartek 15 grudnia
6:30 + Celinę Ogonowską i cr. Ogonowskich i Janusów

Piątek 16 grudnia
6. 30

Sobota 17 grudnia Dzień Spowiedzi
9. 00 + Aleksandra Majewskiego
11. 30 + Danielę Skolkowską, Sławomira Kołodziejskiego
19. 00 + Henryka i Stanisławę Bońkowskich w 22r. śm/

Niedziela 18 grudnia Czwarta Niedziela Adwentu
9.00 + Władysławę w 13r. śm. Franciszka i Władysławę Ciołków
11. 30 W intencjach Parafian