ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO 8 stycznia 2017

ogloszenia-post2

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wspominane w dzisiejszej liturgii wydarzenie znad Jordanu, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, per annum – w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: „To jest Mój Syn Umiłowany, Jego słuchajcie”. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, wspólnoty z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa. Mamy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich. Jeśli nasza komunia z Panem Bogiem będzie coraz doskonalsza, jako chrześcijanie będziemy stawać się ludźmi wyczulonymi na piękno duchowe i moralne, rozmiłowanymi w tym, co szlachetne, wartościowe, prawdziwie wielkie. W naszej codzienności nie możemy zadowolić się bylejakością i obojętnością. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi – po to jesteśmy posłani do świata.

2. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Niech będzie ona okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, zbliżenia i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Kapłan przynosi do naszego domu Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru.

3. W przyszłą niedzielę, 15 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

4. Dziękuję za posprzątanie świątyni i ofiary na dekorację mieszkańcom Jesionki. Na następną niedzielę proszę o posprzątanie kościoła kolejnych parafian z Jesionki.
5. Po parafii peregrynuje obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Módlmy się w rodzinach zawierzajmy Je Matce Bożej. Ofiary składane przy peregrynacji przeznaczone będą na organy.
6. W tym tygodniu w naszej parafii pożegnaliśmy w sobotę + Zenona Mińkowskiego. Intencje od uczestników pogrzebu będą odprawione w dniach: 13. 01. 2017r. godz. 8. 00; 20. 02. 2017r. godz. 19. 00; 6. 03. 2017r. godz. 19. 00 i 6. 04. 2017r. godz. 8. 00. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie. A światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju. Amen.

7. Za tydzień 15 stycznia po Mszy Świętej o godz. 9. 00 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych na sali w domu parafialnym.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 1 – 8. 01. 2017 roku.

Niedziela 8 stycznia 2017r. Chrzest Pański
9.00 + Wacława Sankowskiego
11. 30 W intencjach Parafian

Poniedziałek 9 stycznia
8. 00 O Boże błog. i opiekę MB dla Grzegorza w 8 rocznicę urodzin.

Wtorek 10 stycznia
8. 00 +

Środa 11 stycznia
8. 00 +

Czwartek 12 stycznia
8:00 +

Piątek 13 stycznia
8. 00 + Zenona Mińkowskiego – intencja od uczestników pogrzebu

Sobota 14 stycznia
8. 00 + Elżbietę Gościńską – intencja od rodziny Czarnackich (zamiast kwiatów)
19. 00 + Dawida Gonerę, Zenona i Eugeniusza Mińkowskich, Władysława Gonerę, Marię i Franciszka Kowalskich, Andrzeja Kuzę

Niedziela 15 stycznia 2017r.
9.00 + Mariana Gwiaździńskiego w r. śm.
11. 30 W intencjach Parafian