TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA 22 stycznia 2017

ogloszenia-post2

1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

2. Jest jeszcze jedna okazja do spojrzenia poza siebie i własną wspólnotę wiary. W czwartek, 26 stycznia, będziemy obchodzić Dzień Islamu. Dziś słowo „islam” często budzi niepokój, a nawet wywołuje wrogość. Mimo wszystkich trudnych doświadczeń, którymi naznaczona jest nasza współczesność, prośmy tego dnia o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.

3. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Niech będzie ona okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, zbliżenia i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Kapłan przynosi do naszego domu Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru.

4. Dziękuję za posprzątanie świątyni i ofiary na dekorację mieszkańcom Jesionki. Na następną niedzielę proszę o posprzątanie kościoła kolejnych parafian z Jesionki.

5. Po parafii peregrynuje obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Módlmy się w rodzinach zawierzajmy Je Matce Bożej. Ofiary składane przy peregrynacji przeznaczone będą na organy.

6. Prośba, aby nie palić czymkolwiek w piecach.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 22 – 29. 01. 2017 roku.

Niedziela 22 stycznia 2017 r.
9.00 + Władysławę, Mariana i Irenę Marczaków, Józefa Rybickiego, Genowefę i Stefana Rybickich
11. 30 W intencjach Parafian

Poniedziałek 23 stycznia
8. 00 + Piotra Zwolińskiego – intencja od uczestników pogrzebu

Wtorek 24 stycznia św. Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła
8. 00 +Elżbietę Gościńską – intencja od uczestników pogrzebu

Środa 25 stycznia Święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła
8. 00 +

Czwartek 26 stycznia św. Tymoteusz i Tytus
8:00 +

Piątek 27 stycznia bł. Jerzy Matulewicz biskup
19. 00 + Zofię Wiącek

Sobota 28 stycznia św. Tomasz z Akwinu prezbiter i doktor Kościoła,
8. 00 + Stanisława Smolińskiego – intencja od uczestników pogrzebu
19. 00 + Tomasza i Antoniego Domańskich, Wacława i Wieńczysławę Beczek, Mariana Głośniaka i zmarłych z rodziny

Niedziela 29 stycznia 2017 r.
9.00 + Mieczysława Marczaka, Tomasza Olęckiego
11. 30 W intencjach Parafian