CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26 marca 2017

ogloszenia-post2

1. Dzisiejsza niedziela przykrywa wspomnienie Dobrego Łotra. Jego kult rozpowszechnili franciszkanie, którzy przedstawiali go jako patrona skazanych na śmierć. Patronuje on również więźniom, kapelanom więziennym, przewoźnikom, proszącym o dobrą śmierć, pokutującym i nawróconym grzesznikom, a także skruszonym złodziejom. Wszyscy życiowo pogubieni zwracają się do niego o pomoc i wstawiennictwo, ponieważ jest on wzorem doskonałego żalu za grzechy. Wspomnienie Dobrego Łotra od 2009 roku obchodzimy w Kościele jako Dzień Modlitw za Więźniów. Od średniowiecza znane są dwie nowenny i litania do Dobrego Łotra. Może dzisiaj warto sięgnąć do tych modlitewnych tekstów.

2. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza Caritasu, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym w całej Polsce oraz ludziom doświadczonym klęskami żywiołowymi. Niech wszyscy zaznają radości świąt Zmartwychwstania Pańskiego, zwłaszcza dzieci, samotni i opuszczeni, zapomniani przez najbliższych i pozostawieni własnemu losowi.

3. Zachęcam do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej drodze krzyżowej o godz. 18. 30 i niedzielnych gorzkich żalach o godz.11. 00. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

4. Zakończyliśmy Rekolekcje w Wielkim Poście. Bóg zapłać wszystkim, którzy angażowali się w to dzieło.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie Sercu Maryi – najlepszej z matek. Do chorych udam się po Mszy Świętej o godz. 8. 00.

6. Podwójnie dziękuję za posprzątanie świątyni i ofiary na dekorację mieszkańcom Łubna. Na następną niedzielę proszę o posprzątanie kościoła kolejnych parafian z Łubna.

7. Po parafii peregrynuje obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Módlmy się w rodzinach zawierzajmy Je Matce Bożej. Ofiary składane przy peregrynacji przeznaczone są na organy.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 26. 03. – 2. 04. 2017 roku.

Niedziela 26 marca Czwarta Niedziela Wielkiego Posty
9.00 + Mariannę, Jana, Józefa i Romana Anczewskich
11. 30 Za Parafian

Poniedziałek 27 marca
18. 00 + Sławomira Tomaszewskiego – intencja od uczestników pogrzebu

Wtorek 28 marca
8. 00 + Annę Bonikowską – intencja od uczestników pogrzebu

Środa 29 marca
19. 00 + Józefa Nowaka – intencja od uczestników pogrzebu

Czwartek 30 marca
8:00 + Irenę Żbikowską – intencja od uczestników pogrzebu

Piątek 31 marca
18. 30 Droga Krzyżowa
19. 00 + Elzbietę Gościńska – intencja od Odnowy w Duchu Świetym

Sobota 1 kwietnia
8:00 + Sławomira Tomaszewskiego – intencja od mieszkańców ul. Długiej i Lipowej
19. 00 + Ryszarda Śledzia, Helenę Zakrzewską, Wiesława i Irenę Ulewiczów

Niedziela 2 kwietnia Piąta Niedziela Wielkiego Postu
9.00 Zbiorowa

– O łaskę zdrowia dla Marii Walo
– O Boże błog. i opiekę MB Różańcowej dla Sióstr z KŻR św. Faustyny
– O łaskę zdrowia dla Józefa i całej rodziny.

+ Tadeusza Zagrobę
+ Edwarda Głowackiego
+ Barbarę Góraj, Wojciecha Kamińskiego, Jana, Józefa i Mariannę Kamińskich
+ Jana i Mariannę Glizia, Walentego Kańskiego w r. śm.,
+ Helenę i Szczepana Langa, Agnieszkę, Ryszarda i Tadeusza Głowackich
+ Mariannę Kańską – intencja od uczestników pogrzebu
+ Wiesława Bartoszewskiego
+ cr. Opieków, Gajaszków i Dobromysłowskich
+ Mariannę Gajek w 26 r. śm. Józefa, Mariana i Andrzeja Gajków
+ Andrzeja i Zdzisława Radomskich

11. 30 Za Parafian/O Boże błog. i opiekę MB dla Magdaleny w 1 rocznice urodzin i o łaski dla jej rodziny.