DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 12 marca 2017

ogloszenia-post2

1. Dziś jest druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżyli z jak największym duchowym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, dni skupienia czy specjalnych nabożeństw pokutnych. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 18. 30 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 11. 00 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas gorzkich żali. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia oraz ściślejszej wspólnoty z Panem Bogiem i bliźnimi. Rekolekcje w naszej parafii 24- 26 marca.

2. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Ofiarami wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła.

3. W najbliższy poniedziałek przypada 4. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

4. W przyszłą – drugą niedzielę Wielkiego Postu, tradycyjnie złożymy ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes, będzie to bowiem dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.

5. Dziękuję za posprzątanie świątyni i ofiary na dekorację mieszkańcom Jesionki. Na następną niedzielę proszę o posprzątanie kościoła kolejnych parafian z Jesionki.

6. Po parafii peregrynuje obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Módlmy się w rodzinach zawierzajmy Je Matce Bożej. Ofiary składane przy peregrynacji przeznaczone są na organy.

7. Konferencje dla narzeczonych dziś po sumie w domu parafialnym.

8. Dziś po Mszy Świętej o godz. 9. 00 zapraszam rady parafialne na spotkanie.

9. W tym tygodniu odszedł do Pana + Wojciech Zawadzki. Msza Św. Od p. Włodzimierza Skolkowskiego 11. 04. 2017 g. 8. 00 i od uczestników pogrzebu 29.04.2017 g. 8.00.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 5 – 12. 03. 2017 roku.

Niedziela 12 marca Druga Niedziela Wielkiego Posty
9.00 + Wiesława Ulewicza w 14r. śm. Mariolę Ulewicz w 8r. śm. Irenę Ulewicz, Ryszarda Smolińskiego
11. 30 W intencjach Parafian

Poniedziałek 13 marca
19. 00 + Sławomira Tomaszewskiego – intencja od Zarządu, Koleżanek i Kolegów z firmy JUWESTIN

Wtorek 14 marca
8. 00 + Mariannę Bartoszewską – intencja od uczestników pogrzebu

Środa 15 marca
19. 00 + Władysławę i Stanisława Mińkowskich

Czwartek 16 marca
8:00 + Józefa Nowaka – intencja od uczestników pogrzebu

Piątek 17 marca
18. 30 Droga Krzyżowa
19. 00 O Boże błog. i opiekę MB dla Rafała Seferyniaka u dniu urodzin

Sobota 18 marca
8. 00 O łaskę zdrowia dla Mariusza i Witolda
19. 00 + Helenę i Józefa Bańczyk

Niedziela 19 marca Druga Niedziela Wielkiego Posty
9.00 + Tadeusza Wątróbskiego, cr. Wątróbskich i Markiewiczów
11. 30 O Boże błog. i opiekę MB dla Józefy w 95 rocznicę urodzin/Za Parafian