PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 5 marca 2017

ogloszenia-post2

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa papieża św. Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych […], by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.

2. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 18.15 celebrujemy nabożeństwo drogi krzyżowej, a w niedziele o godz. 11.00 Gorzkie Żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

3. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu oraz za udział w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

4. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin wielodzietnych, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele
i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

5. W przyszłą – drugą niedzielę Wielkiego Postu, tradycyjnie złożymy ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes, będzie to bowiem dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.

6. Dziękuję za posprzątanie świątyni i ofiary na dekorację mieszkańcom Jesionki. Na następną niedzielę proszę o posprzątanie kościoła kolejnych parafian z Jesionki.

7. Po parafii peregrynuje obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Módlmy się w rodzinach zawierzajmy Je Matce Bożej. Ofiary składane przy peregrynacji przeznaczone są na organy.

8. Konferencje dla narzeczonych dziś po sumie w domu parafialnym.

9. Dziś po Mszy Świętej o godz. 9. 00 zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych na kolejne spotkanie.

10. W tym tygodniu odeszli do Pana + 20. 04. 2017 g. 8.00). W poniedziałek o godz. 14. 00 odbędzie się pogrzeb + Ireny Żbikowskiej

11. W następna niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9. 00 zapraszam Rady Parafialne na spotkanie.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 5 – 12.03.2017 roku.

Niedziela 5 marca Pierwsza Niedziela Wielkiego Posty
9.00 Zbiorowa
11. 30 W intencjach Parafian

Poniedziałek 6 marca
19. 00 +

Wtorek 7 marca
8. 00 +

Środa 8 marca
19. 00 +

Czwartek 9 marca
8:00 +

Piątek 10 marca
18. 15 Droga Krzyżowa
19. 00 +

Sobota 11 marca
8. 00 +
19. 00 +

Niedziela 5 marca Pierwsza Niedziela Wielkiego Posty
9.00
11. 30 W intencjach Parafian