TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19 marca 2017

ogloszenia-post2

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej drodze krzyżowej o godz. 18.30 i niedzielnych gorzkich żalach o godz.11. 00. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. W tym tygodniu także będziemy przeżywać Rekolekcje w Wielkim Poście. W czwartek, piątek i sobotę w godz. 9.00; 11.30 i 19.00 zachęcam do udziału w Mszach Świętych i naukach. W tym świętym czasie w przemianie życia będzie nam towarzyszył O. Jan Ćwikowski Redemptorysta. W sobotę będziemy mogli skorzystać z sakramentu pokuty. Zachęcam i zapraszam.

2. Przez cały Wielki Post trwa wielkopostna akcja trzeźwości. W tym roku trud związany z abstynencją ofiarujemy w intencji dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin, aby Chrystus naprawdę i w pełni zamieszkał w ich sercach i aby ta przyjaźń przetrwała wszelkie życiowe próby. Niech nasze rodziny będą prawdziwymi Kościołami domowymi, które będą promieniowały wśród świata żywą wiarą.

3. W kalendarzu liturgicznym rozpoczynającego się tygodnia przypadną dwie ważne uroczystości. Ponieważ w tym roku 19 marca przypadł w niedzielę, dlatego w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Msza Święta o godz.19.00. Papież bł. Pius IX w 1870 roku ogłosił św. Józefa patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej tego dnia przez wstawiennictwo opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, niepewności z powodu braku pracy i środków do godnego życia, warto zwracać się o pomoc do św. Józefa nie tylko w dniu jego święta, ale także w każdy wtorek szczególnie jemu poświęcony. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.

4. Natomiast w sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9.00; 11.30 i 19.00. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy.

5. Dziękuję za posprzątanie świątyni i ofiary na dekorację mieszkańcom Jesionki. Na następną niedzielę proszę o posprzątanie kościoła kolejnych parafian z Jesionki.

6. Po parafii peregrynuje obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Módlmy się w rodzinach zawierzajmy Je Matce Bożej. Ofiary składane przy peregrynacji przeznaczone są na organy.

7. Po Mszy Świętej o godz. 9.00 zapraszam na spotkanie tych parafian, którzy pragną zaangażować się w Święto Rodziny.

8. Konferencje dla narzeczonych dziś po sumie w domu parafialnym.

9. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje.

10. W tym tygodniu odeszła do Pana + Annę Bonikowską. Msze Święte: od rodziny Bonikowskich i Wójcickich 12.06.2017 g. 19.00; od zarządu i pracowników Fresh-Fruit 29.05.2017 g. 19.00; od uczestników pogrzebu 28.03.2017 g. 8.00, 7.05.2017 g. 9.00; 25.05.2017 g. 19.00; 6.06.2017 g. 8.00.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 19 – 26. 03. 2017 roku.

Niedziela 19 marca Trzecia Niedziela Wielkiego Posty
9.00 + Tadeusza Wątróbskiego, cr. Wątróbskich i Markiewiczów
11. 30 O Boże błog. i opiekę MB dla Józefy w 95 rocznicę urodzin/Za Parafian

Poniedziałek 20 marca
18. 00 + Piotra Zwolińskiego – intencja od uczestników pogrzebu

Wtorek 21 marca
8. 00 + Elżbietę Gościńską – intencja od uczestników pogrzebu

Środa 22 marca
19. 00 + Mariannę Bartoszewską – intencja od uczestników pogrzebu

Czwartek 23 marca Rekolekcje
9:00 + Leszka i Martę Czarnackoch
11. 30 + Sławomira Tomaszewskiego – intencja od sąsiadów z ul. Długiej i Lipowej
19. 00 + O Boże błog. i opiekę MB z okazji 18 urodzin dla Klaudii i jej rodziny.

Piątek 24 marca Rekolekcje
9:00 + Barbarę Hanajczyk w 1 rocznicę śmierci
11. 30 + Józefa Nowaka – intencja od uczestników pogrzebu
18. 30 Droga Krzyżowa
19. 00 + Stanisława Szcześniaka, cr. Szcześniaków i Dolińskich

Sobota 25 marca Rekolekcje Zwiastowanie NMP
9:00 + Kazimierza i Karola Tomaszewskich, Teresę Kadzikiewicz, Mariannę i Franciszka Przybylskich, cr. Kadzikiewiczów
11. 30 + Ewę i Zdzisława Wójcickich
19. 00 O Boże błog. i opiekę MB dla Mateusza w 24 rocznicę urodzin.

Niedziela 26 marca Czwarta Niedziela Wielkiego Posty
9.00 + Mariannę, Jana, Józefa i Romana Anczewskich
11. 30 Za Parafian