SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 21 maja 2017

ogloszenia-post2

1. Przez ostatnie dni miesiąca maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów św., zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością – miłosierdziem. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba dzielić się z innymi. Tak rodzi się prawdziwa komunia z Panem Bogiem i z naszymi braćmi.

2. Od jutrzejszego poniedziałku, 22 maja, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.

3. We wtorek, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi jako Wspomożycielki wiernych. Kościół uciekał się do Niej od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. Nasz naród nie tylko wyróżnia się wśród innych narodów wielkim nabożeństwem do Maryi, możemy wymienić wiele wydarzeń, kiedy doświadczyliśmy Jej wyraźnej opieki.

4. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną modlitwę o godz. 18. 30, podczas której przez wstawiennictwo najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

5. Dziękuję za posprzątanie świątyni i ofiary na dekorację mieszkańcom Łubna. Na następną niedzielę proszę o to dzieło kolejnych mieszkańców Franciszkowa.

6. Po parafii peregrynuje obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Módlmy się w rodzinach zawierzajmy Je Matce Bożej. Ofiary składane przy peregrynacji przeznaczone są na organy.

7. Dziś zbiórka ofiar do puszek na pomoc ofiarom wojny w Syrii.

8. Przygotowujemy się do Święta Rodziny Parafialnej „Buduj swój duchowy kościół”. Uroczystość będzie miała miejsce 4 czerwca 2017 roku. Rozpocznie się uroczysta Eucharystią sprawowaną przez J.E.Ks.Bp. Wojciecha Osiala. A następnie odbędzie się festyn parafialny. Zachęcam do czynnego włączenia się w te uroczystości. Dziś po Mszy Świętej o godz. 9. 00 spotkanie organizacyjne, zapraszamy.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 21 – 28. 05. 2017 roku.

Szósta Niedziela Wielkanocna 21 maja
9.00 + Zofię, Franciszka, Czesława i Henryka Skibińskich, Kazimierza Sitkiewicza, Celinę Szelągiewicz
11.30 + Ks. Bolesława Stokłosę

Poniedziałek 22 maja
19.00 + Sławomira Tomaszewskiego – intencja od uczestników pogrzebu

Wtorek 23 maja
19.00 + Mariannę Kańską – intencja od uczestników pogrzebu

Środa 24 maja Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych
19.00 + Irenę Koźbiał-Żbikowską – intencja od sąsiadów z ulic Lipowej i Wspólnej

Czwartek 25 maja
19.00 + Annę Bonikowską – intencja od uczestników pogrzebu

Piątek 26 maja św. Filipa Nereusza, prezbitera; „Dzień Matki”
19.00 + Dawida Gonerę, Zenona i Eugeniusza Mińkowskich, Władysława Gonerę, Marię i Franciszka Kowalskich, Andrzeja Kuzę

Sobota 27 maja
8.00 Dziękczynna za 28 lat małżeństwa Joanny i Sławomira Kopciów, z prośbą o Boże błog. i opiekę MB dla Jubilatów i rodziny.
19.00 + Helenę i Edwarda Skolikowskich

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 28 maja
9.00 Z okazji Dnia Matki o łaskę zdrowia dla Heleny i Jadwigi; + Jana Ochockiego
11.30 W intencjach Parafian/22 rocznica święceń kapłańskich ks. Proboszcza.