SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 lipca 2017

ogloszenia-post2

1. Pamiętajmy w tym czasie o trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć: szczęść Boże.

2. W najbliższy wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Pod tą samą datą czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego świętego pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy modlili się o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce w niedzielę 29 lipca po Mszach Świętych.

3. W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności. Uczynimy to we wspólnocie parafialnej podczas Mszy Świętej o godz. 19. 00.

4. Dziękuję za posprzątanie świątyni i ofiary na dekorację mieszkańcom Franciszkowa. Na następną niedzielę o to dzieło proszę kolejnych mieszkańców Franciszkowa.

5. Po parafii peregrynuje obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Módlmy się w rodzinach zawierzajmy Je Matce Bożej. Ofiary składane przy peregrynacji przeznaczone są na organy.

6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

7. Zachęcam do wspólnych modlitw w rodzinach a także w naszych grupach modlitewnych działających w parafii.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 23 – 29. 07. 2017 roku.

Szesnasta Niedziela Zwykła 23 lipca (Brygidy, Apolinarego)
9.00 + Mariana Kolińskiego, Henryka Głowackiego, Annę Głowacką
11. 30 W intencjach Parafian/O łaskę zdrowia dla Jerzego

Poniedziałek 24 lipca św. Kingi (Krystyny)
19.00 + Jadwigę Marczak i zmarłych z rodziny

Wtorek 25 lipca św. Jakuba Ap. i św. Krzysztofa
8. 00 + Jadwigę Jarkiewicz – intencja od uczestników pogrzebu.

Środa 26 lipca św. Anny i Joachima
19. 00 + Marię Markowską r. śm.

Czwartek 27 lipca (Julii, Natalii)
8. 00

Piątek 28 lipca (Walentego, Innocentego)
19. 00 + Annę Głowacką

Sobota 29 lipca św. Marty (Olafa)
8. 00 +
19. 00 Dziękczynna za 70 lat życia Marianny z prośbą o Boże błog. i opiekę MB dla Jubilatki i rodziny.

Siedemnasta Niedziela Zwykła 30 lipca (Ludmiły, Julity)
9.00 + Krzysztofa Dudzińskiego
11. 30 W intencjach Parafian/Dziękczynna w 18 rocznicę urodzin Miłosza z prośbą o Boże błog. i opiekę MB, dary Ducha Świętego dla jubilata i rodziny.