DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 20 sierpnia 2017

ogloszenia-post2

1. W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. We wtorek, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową.

2. W wielu parafialnych świątyniach i sanktuariach dziękujemy za tegoroczne zbiory. Zwyczaj ten spotykamy w Kościele już od IX wieku. Dojrzałe owoce, kwiaty i zboża są symbolem dojrzałości duchowej Maryi i pełni łask, jakimi Pan Bóg Ją obdarzył. Podczas tego dziękczynienia w naszej wspólnocie parafialnej, która została zaplanowana na 10 września, prosimy Ojca w niebie, aby zebrane płody ziemi służyły wspólnemu dobru. Dlatego też modlitewną pamięcią obejmiemy wszystkich, którzy własną pracą zadbali o ich obfitość, ale również tych, od których będzie zależał sprawiedliwy podział tych dóbr. Gospodarzami dożynek w tym roku będą mieszkańcy Franciszkowa.

3. W środę, 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Również w naszym narodzie nie brakuje osób, które były prześladowane za swoje poglądy, a nawet oddały swoje życie za prawdę. Najlepszym współczesnym przykładem jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko.

4. W sobotę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Jasnogórską.

5. W tym tygodniu obchodziliśmy wspomnienie św. Jacka patrona naszej świątyni. Uroczystą sumę odpustową odprawimy dziś o godz. 12. 00.

6. Dziękuję za posprzątanie świątyni i ofiary na dekorację mieszkańcom Franciszkowa. Na następną niedzielę o to dzieło proszę kolejnych mieszkańców Franciszkowa.

7. Po parafii peregrynuje obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Módlmy się w rodzinach zawierzajmy Je Matce Bożej. Ofiary składane przy peregrynacji przeznaczone są na organy.

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Kalendarze 2018. Zachęcam do wspólnych modlitw w rodzinach a także w naszych grupach modlitewnych działających w parafii.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 6 – 13.08.2017 roku.

Dziewiętnasta Niedziela Zwykła 20 sierpnia (Bernarda, Sobiesława)
9.00 + Mieczysława Nazaruka, Ewę i Zdzisława Wójcickich
12. 00 W intencjach Parafian

Poniedziałek 21 sierpnia (Joanny, Kazimiery) św. Piusa X
19.00 Dziękczynna za 19 lat małżeństwa Teresy i Waldemara Godlewskich z prośbą o Boże błog. i opiekę MB dla Jubilatów i rodziny.

Wtorek 22 sierpnia (Marii, Cezarego)NMP Królowej
8. 00 +

Środa 23 sierpnia (Róży, Apolinarego) św. Róży z Limy
19. 00 + Eugeniusza Kucińskiego – intencja od uczestników pogrzebu

Czwartek 24 sierpnia (Bartłomieja, Jerzego) św. Bartłomieja ap.
8. 00

Piątek 25 sierpnia (Ludwika, Józefa)
19. 00 Dziękczynna za łaski dla rodziny Marczaków.

Sobota 26 sierpnia (Marii, Sandry) Uroczystość NMP Jasnogórskiej
8. 00
19. 00 Dziękczynna z prośbą o Boże błog. i opiekę MB dla rodziny.

Dwudziesta Niedziela Zwykła 27 sierpnia (Moniki, Cazarego)
9.00 + Irenę Ulewicz w 1r. śm., Wiesława i Mariolę Ulewiczów, Ryszarda Smolińskiego
11. 30 + W intencjach Parafian