PRZEMIENIENIE PAŃSKIE 6 sierpnia 2017

ogloszenia-post2

1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy.

2. Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą sierpnia. Jak co roku w tę drugą sierpniową niedzielę złożymy do puszek ofiary na KUL i szkoły katolickie.

3. W tym roku uroczystą sumę odpustową św. Jacka wyjątkowo odprawimy w niedzielę 20 sierpnia i godz. 12. 00. W Dniach 15 – 17 sierpnia będziemy uczestniczyć w nabożeństwie czterdziestogodzinnym. 15 sierpnia po Mszy Świętej o godz. 18. 00 wyruszymy z modlitwą różańcową po parafii.

4. Dziękuję za posprzątanie świątyni i ofiary na dekorację mieszkańcom Franciszkowa. Na następną niedzielę o to dzieło proszę kolejnych mieszkańców Franciszkowa.

5. Po parafii peregrynuje obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Módlmy się w rodzinach zawierzajmy Je Matce Bożej. Ofiary składane przy peregrynacji przeznaczone są na organy.

6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Kalendarze 2017. Zachęcam do wspólnych modlitw w rodzinach a także w naszych grupach modlitewnych działających w parafii.

7. Zmarł ks. Jan Bukowski były proboszcz tejże parafii (1994 – 1995). W jego intencji będziemy się modlić na sumie 13 sierpnia. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 6 – 13.08.2017 roku.

Przemienienie Pańskie 6 sierpnia (Sławy, Jakuba)
9.00 Zbiorowa.
11. 30 W intencjach Parafian

Poniedziałek 7 sierpnia ( Doroty, Kajetana)
19.00 + Magdalenę Kawka – intencja od uczestników pogrzebu

Wtorek 8 sierpnia ( Dominika, Emiliana)
8. 00 + Wandę Wójcicką – intencja od uczestników Pogrzebu

Środa 9 sierpnia ( Edyty, Romualda) św. Teresy Benedykty Dz. M.
19. 00 + Władysława Osiaka w 1r. śm., Stanisława Ciołka w 6r. śm.

Czwartek 10 sierpnia ( Wawrzyńca, Borysa) św. Wawrzyńca Dk. M.
8. 00

Piątek 11 sierpnia ( Klary, Zuzanny)
19. 00 + Jadwigę Jarkiewicz – intencja od uczestników pogrzebu

Sobota 12 sierpnia ( Lecha, Hilarii)
8. 00
19. 00 O Boże błog., opiekę MB, Dary Ducha Świętego, wszelkie łaski dla Łukasza Arciszewskiego w 18 rocznicę urodzin i dla jego rodziny.

Dziewiętnasta Niedziela Zwykła 13 sierpnia ( Diany Hipolita)
9.00 + Oktawię, Eugenię i Edmunda Falkowskich, cr. Falkowskich, Weronikę Olszańską
11. 30 + Ks. Jana Bukowskiego