SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30 lipca 2017

ogloszenia-post2

1. Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. W sobotę 5 sierpnia przybędą do nas pielgrzymi z Pieszej Pielgrzymki z Ełku. Przyjmijmy ich serdecznie ugośćmy, módlmy się z nimi, aby wypoczęci i pokrzepieni z radością ruszyli w drogę do Jasnogórskiej Pani. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe.

2. W najbliższy wtorek, 1 sierpnia, przypada 73. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. W połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków. Te ważne intencje przedłożymy Panu Bogu w wtorek podczas Mszy Świętej o godz. 8. 00. W tym roku uroczystą sumę odpustową św. Jacka wyjątkowo odprawimy w niedzielę 20 sierpnia i godz. 12. 00.

3. W środę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła lub sanktuarium. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione. W środę tradycyjnie udamy się na rowerach do Sanktuarium w Miedniewicach, aby świętować Uroczystość Matki Bożej Anielskiej. Zbiórka przed kościołem i modlitwa na rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 9. 00. Następnie ulicami Długą, Lipową, Dębową, Kasztanową, przez Antoniew, Smolarnie i Popielarnie udamy się doMiedniewic.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Podczas pierwszopiątkowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 18. 00, przez wstawiennictwo św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów, którego wspomnienie liturgiczne przypada 4 sierpnia, akurat w pierwszy piątek miesiąca, będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, również z naszej wspólnoty parafialnej. W pierwszy piątek podczas nabożeństwa o godz. 18. 30 będziemy przepraszać Serce Boże za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. w naszym kościele od godz. 18. 00. Podobnie w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18. 00 będziemy przepraszać Niepokalane Serce Maryi. W sobotę po Mszy Świętej porannej udam się do chorych.

5. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Panu Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. I dzisiaj każdego z nas Chrystus wzywa do przemiany. Obiecuje, że będziemy razem z Nim królować, jeśli tylko będziemy pamiętali o tym, co dla nas Pan Bóg przygotował, jeśli będziemy karmili się Jego słowem i Ciałem, ufnie i wytrwale się do Niego modlili i służyli bliźnim. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę: 9. 00 i 11. 30.

6. Dziękuję za posprzątanie świątyni i ofiary na dekorację mieszkańcom Franciszkowa. Na następną niedzielę o to dzieło proszę kolejnych mieszkańców Franciszkowa.

7. Po parafii peregrynuje obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Módlmy się w rodzinach zawierzajmy Je Matce Bożej. Ofiary składane przy peregrynacji przeznaczone są na organy.

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Zachęcam do wspólnych modlitw w rodzinach a także w naszych grupach modlitewnych działających w parafii.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 23 – 29. 07. 2017 roku.

Siedemnasta Niedziela Zwykła 30 lipca (Ludmiły, Julity)
9.00 + Krzysztofa Dudzińskiego
11. 30 W intencjach Parafian/Dziękczynna w 18 rocznicę urodzin Miłosza z prośbą o Boże błog. i opiekę MB, dary Ducha Świętego dla jubilata i rodziny.

Poniedziałek 31 lipca ( Ignacego, Heleny)
19.00 O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Anny z racji imienin.

Wtorek 1 sierpnia ( Alfonsa, Nadii)
8. 00 W intencji Ojczyzny.

Środa 2 sierpnia ( Euzebiusza, Gustawa)
19. 00 + Zdzisława Radomskiego, Andrzeja Radomskiego

Czwartek 3 sierpnia ( Nikodema, Lidii)
8. 00

Piątek 4 sierpnia ( Jana Dominika)
19. 00 + Wiesława Królewskiego

Sobota 5 sierpnia (Stanisławy, Karoliny)
8. 00 W intencjach chorych.
19. 00 + Eugeniusza Kucińskiego

Przemienienie Pańskie 6 sierpnia (Sławy, Jakuba)
9.00 Zbiorowa.
– O łaskę zdrowia dla Marii Walo
– O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Różańcowej, zdrowie i wszelkie łaski dla Sióstr Różańcowych z Koła Żywego Różańca św. Siostry Faustyny i dla ich rodzin.
Za zmarłych:
+ Tadeusza Zagrobę, Reginę Jagas
+ Sylwestra Cieślaka w 2r. śm.
+ Helenę i Edwarda Skolikowskich, Franciszka i Irenę Kalkucińskich
+ Tomasza Bartoszewskiego w 5r. śm.
+ Karolinę i Jana Peszuków, Jadwigę i Tadeusza Lewandowskich z rodzicami
+ Kamila Nowaka
+ Stanisława Smolińskiego, Zofię i Franciszka Smolińskich, Janinę i Władysława Tomaszewskich, Jadwigę i Władysława Świderek
+ Danutę, Florentynę, Czesława i Andrzeja Chodorowskich, Mariannę i Stanisława Ziąbskich
+ Jana i Mariana Jastrzębskich, Tadeusza i Feliksa Kucińskich

11. 30 W intencjach Parafian