DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 10 września 2017

ogloszenia-post2

1. W nadchodzący czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Zachęcam do licznego udziału w świątecznej Mszy Świętej o godz. 8.00.

2. W piątek, 15 września, przypada jeszcze jedno maryjne wspomnienie liturgiczne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy, gdy dotyka nas potęga zła. Będziemy Ją o to prosić szczególnie podczas wieczornej Mszy Świętej o godz. 19. 00.

3. W przyszłą niedzielę, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

4. Tego samego dnia rozpoczną się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania. Będzie to również Dzień Środków Społecznego Przekazu.

5. Dziękuję za posprzątanie świątyni i ofiary na dekorację mieszkańcom Jesionki. Na następną niedzielę o to dzieło proszę kolejnych mieszkańców Jesionki.

6. Dożynki, których gospodarzami są mieszkańcy Franciszkowa odbędą się w przyszłą niedzielę 17 sierpnia na sumie.

7. Po parafii peregrynuje obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Módlmy się w rodzinach zawierzajmy Je Matce Bożej. Ofiary składane przy peregrynacji przeznaczone są na organy.

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Kalendarze 2018. Zachęcam do wspólnych modlitw w rodzinach a także w naszych grupach modlitewnych działających w parafii.

9. Kontrola ppoż.

10. Dziś w zakrystii po Mszach Świętych można pobrać karty zgłoszeń dzieci do Pierwszej Komunii i dla młodzieży do bierzmowania. Do Pierwszej Komunii Świętej dzieci w naszej parafii przystąpią w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 13 maja 2018 roku. Sakrament bierzmowania w maju 2019 roku.

11. Związek Małżeński mają zamiar zawrzeć Daniel Ołubek, kawaler z par. Wniebowstąpienia Pańskiego i Karolina Łapińska, panna z par. tutejszej.

12. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty ś.p.+ Tadeusza Błońskiego. Msze Święte od uczestników pogrzebu: 20. 09. 2017r. g. 19. 00 i 1. 10. 2017r. g. 9. 00. Wieczny odpoczynek…

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 3. – 10. 09. 2017 roku.

Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła 10 września
9.00 O Boże błog. dla Marii Walo – intencja urodzinowa i imieninowa
11. 30 W intencjach Parafian

Poniedziałek 11 września
19.00 + Zbigniewa Kowalskiego – intencja od Domowego Kościoła Kręgu Jesionka

Wtorek 12 września Najświętszego Imienia Maryi
8.00

Środa 13 września
19. 00 + Zbigniewa Kowalskiego – intencja od Domowego Kościoła Rejon Żyrardów

Czwartek 14 września Podwyższenie Krzyża Świętego
8. 00

Piątek 15 września NMP Bolesnej
19. 00 +

Sobota 16 września
8. 00
17. 00 ślub: Agnieszka Dudzińska i Damian Kuleta
19. 00 O Boże błog. i opiekę MB dla grupy La Pieta i ich rodzin.

Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła 17 września
9.00 + Dawida Gonerę, Zenona i Eugeniusza Mińkowskich, Władysław Gonerę, Marię i Franciszka Kowalskich, Andrzeja Kuzę
11. 30 W 1 rocznicę ślubu Aleksandry i Huberta Kucharków/Dziękczynienie za plony.