DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 8 października 2017


1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 11. 00. Wszystkich parafian serdecznie zapraszam!

2. W sobotę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto.

3. Dziś dzień Papieski naszymi modlitwami jak i ofiarami wspieramy Dzieło Nowego Tysiąclecia.

4. Przygotowujemy się do świętowania 25 rocznicy konsekracji naszej świątyni. 18 października o godz. 18.00 odprawimy uroczystą Mszę Świętą dziękczynna. Już dziś zapraszam i zachęcam wszystkich parafian do wzięcia udziału w tych uroczystościach.

5. Dziękuję za posprzątanie świątyni i ofiary na dekorację mieszkańcom Jesionki. Na następną niedzielę o to dzieło proszę kolejnych mieszkańców Jesionki.

6. Do przyjęcia Wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej zapraszam mieszkańców Józefowa. Módlmy się w rodzinach zawierzajmy Je Matce Bożej. Ofiary składane przy peregrynacji przeznaczone są na organy.

7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Zachęcam do wspólnych modlitw w rodzinach a także w naszych grupach modlitewnych działających w parafii.

8. Wypominki. Znicze.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 8 – 15. 10.  2017 roku.

Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła 8 października
9.00 + Stanisława i Jadwigę Jarkiewiczów
11. 30 W intencjach Parafian.

Poniedziałek 9 października bł. Wincentego Kadłubka bp.
19.00 + Elżbietę Janus, Janinę Kwiatkowską i zmarłych z rodziny

Wtorek 10 października
19.00 O Boże błog. i opiekę MB dla Roksany w 5 rocznicę urodzin.

Środa 11 października
19. 00 + Bolesława i Mariannę Skibińskich

Czwartek 12 października
19. 00 +

Piątek 13 października bł. Honorata Koźmińskiego
19. 00 + Bogdana Mińkowskiego w 3r. śm.

Sobota 14 października
8. 00 Dziękczynna w 22 rocznicę ślubu Elżbiety i Tomasza Czarnackich z prośbą o Boże błog.i opiekę MB dla jubilatów i rodziny.
19. 00 + Kazimierza Dudzińskiego

Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła 15 października
9.00 + Dawida Gonerę, Zenona i Eugeniusza Mińkowskich, Władysława Gonerę, Marię i Franciszka Kowalskich, Andrzeja Kuzę.
11. 30 W intencjach Parafian/ Pierwsza rocznica ślubu Karoliny i Piotra Bonikowskich.