DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 15 października 2017


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

2. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”. Codziennie w naszym kościele o godz. 18. 00 celebrujemy nabożeństwo różańcowe a po nim gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, w niedzielę nabożeństwo o godz. 11. 00 przed sumą. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

3. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

4. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła.

5. Przygotowujemy się do świętowania 25 rocznicy konsekracji naszej świątyni. 18 października o godz. 18.00 odprawimy uroczystą Mszę Świętą dziękczynna a nasze modlitwy tego dnia rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 17. 00. Na tę uroczystość przybędzie Ksiądz Biskup Ordynariusz Andrzej Dziuba i zaproszeni kapłani. Już dziś zapraszam i zachęcam wszystkich parafian do wzięcia udziału w tych uroczystościach, szczególnie tych, którzy budowali tę świątynię, którzy wnieśli jakikolwiek wkład w powstanie i funkcjonowanie naszego kościoła. Niech nie zabraknie na tej rodzinnej uroczystości nikogo.

6. Dziękuję za posprzątanie świątyni i ofiary na dekorację mieszkańcom Jesionki. Na następną niedzielę o to dzieło proszę kolejnych mieszkańców Jesionki.

7. Wizerunek Matki Bożej Jasnogórskiej peregrynuje po Józefowie. Módlmy się w rodzinach zawierzajmy Je Matce Bożej. Ofiary składane przy peregrynacji przeznaczone są na organy.

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Zachęcam do wspólnych modlitw w rodzinach a także w naszych grupach modlitewnych działających w parafii.

9. Wypominki. Znicze.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 15 – 22. 10.  2017 roku.

Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła 15 października
9.00 + Dawida Gonerę, Zenona i Eugeniusza Mińkowskich, Władysława Gonerę, Marię i Franciszka Kowalskich, Andrzeja Kuzę.
11. 30 W intencjach Parafian/ Pierwsza rocznica ślubu Karoliny i Piotra Bonikowskich.

Poniedziałek 16 października św. Jadwigi Śląskiej
19.00 + cr. Golbertów i Olczaków

Wtorek 17 października św. Ignacego Antiocheńskiego bp. m.
19.00 + Stanisławę i Mariana Antoniaków, Stanisławę i Henryka Bonikowskich

Środa 18 października  św. Łukasza Ewangelisty
18. 00 Dziękczynna w 25 rocznicę konsekracji kościoła.

Czwartek 19 października 
19. 00 +

Piątek 20 października św. Jana Kantego prezbitera
19. 00+ Grzegorza i Karola Tomaszewskich, Teresę Kadzikiewicz, Mariannę i Franciszka Przybylskich, Krzysztofa i Stanisława Sadowskich

Sobota 21 października  bł. Jakuba Strzemię bp.
8. 00 Dziękczynna w 89 rocznicę urodzin Tadeusza Matyka z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla jubilata i rodziny.
19. 00 + Jerzego Antoniaka w r. śm.

Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła 22 października
9.00 + Irenę, Mariolę i Wiesława Ulewiczów, Ryszarda Smolińskiego, Bronisławę i Józefa Dudzińskich, Kazimierę i Pawła Sankowskich
11. 30 W intencjach Parafian.