DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 22 października 2017


1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii, a tym samym przyczyniania się do tego, aby społeczeństwo coraz bardziej kierowało się nauką głoszoną przez Jezusa Chrystusa. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek widzimy, jak wielka przepaść rysuje się pomiędzy naszym codziennym życiem, nie wspominając już o ekonomii i polityce, a zawartą w Ewangelii dobrą nowiną. Pamiętamy, że naszym celem jest budowanie przyjaźni z Panem Bogiem i naszymi braćmi. Jako chrześcijanie nie możemy być niekonsekwentni, rozdwojeni. Może właśnie te trudne sprawy powinniśmy powierzyć Maryi i omodlić je na różańcu. Zapraszam do tej modlitwy w naszym kościele codziennie o godz. 18. 00.

3. Dziś przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.

4. W przyszłą sobotę, 28 października, w liturgii czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Pana Boga o taką samą silną wiarę.

5. Bóg zapłać za wspólne przeżywanie uroczystości rocznicowych.

6. Dziękuję za posprzątanie świątyni i ofiary na dekorację mieszkańcom Jesionki. Na następną niedzielę o to dzieło proszę kolejnych mieszkańców Jesionki.

7. Wizerunek Matki Bożej Jasnogórskiej peregrynuje po Józefowie. Módlmy się w rodzinach zawierzajmy Je Matce Bożej. Ofiary składane przy peregrynacji przeznaczone są na organy.

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Zachęcam do wspólnych modlitw w rodzinach a także w naszych grupach modlitewnych działających w parafii.

9. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i dzień zaduszny, zadbajmy o wygląd grobów naszych bliskich zmarłych, ale pamiętajmy, że najważniejsza jest modlitwa, bo to ona jest wołaniem i wstawianiem się do Boga wypraszającym niebo tym, których kochamy. Niech to będzie czas refleksji także dla nas żyjących. Znicze Caritas.

10. Podpisy w obronie każdego życia.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 22 -29. 10.  2017 roku.

Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła 22 października
9.00 + Irenę, Mariolę i Wiesława Ulewiczów, Ryszarda Smolińskiego, Bronisławę i Józefa Dudzińskich, Kazimierę i Pawła Sankowskich
11. 30 W intencjach Parafian.

Poniedziałek 23 października
19.00 + Bogdana Wójcickiego w 12r. śm.

Wtorek 24 października 
19.00 + Józefa Sobczyńskiego w 20r. śm. Cr. Sobczyńskich, Prusów, Szkopów i Jędrali

Środa 25 października  
18. 00 +

Czwartek 26 października 
19. 00 +

Piątek 27 października
19. 00 + Władysławę i Michała Tądorowskich

Sobota 28 października św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza
8. 00 + Henryka, Franciszka, Alfreda i Czesława Orysiaków
19. 00 + Tadeusza, Tadeusza i Anielę Zagrobów

Trzydziesta Niedziela Zwykła 29 października
9.00 + Tadeusza Wątróbskiego
11. 30 W intencjach Parafian.