DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 10 grudnia 2017


1. W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.

2. Przypominamy, że adwentowa Msza Święta roratna rozpoczyna się codziennie w dni powszednie o godz. 6. 30. Jeszcze raz zachęcamy, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci z zapalonymi lampionami.

3. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Pamiętajmy w naszej prywatnej modlitwie o wspólnotach katolickich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia.

4. W piątek 15 grudnia i sobotę 16 grudnia będziemy mogli uczestniczyć w naszym kościele w Rekolekcjach Adwentowych. Zachęcam wszystkich do licznego udziału w tym pięknym wydarzeniu przygotowującym nas do Bożego Narodzenia. Spowiedź w sobotę na Mszach Świętych. Porządek: 9. 00; 11. 30 i 19. 00. Rekolekcje poprowadzi O. Waldemar Ligarzewski marianin.

5. W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

6. Zbawiciel, którego oczekujemy, niech błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Zachęcam do wspólnych modlitw w rodzinach a także w naszych grupach modlitewnych działających w parafii.

8. Mieszkańcom Jesionki dziękuję za posprzątanie świątyni i kaplicy, oraz za ofiary na dekorację. Na następną niedzielę o to dzieło proszę kolejnych mieszkańców Jesionki.

9. Świece Caritas. Opłatki.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 10 – 17. 12. 2017 roku.

Druga Niedziela Adwentu 10 grudnia
9.00 + Władysławę w 14r. śm, Franciszka i Stanisława Ciołków
11. 30 W intencjach Parafian

Poniedziałek 11 grudnia
6. 30 + Andrzeja Trojańczyka – intencja od kolegów z pracy

Wtorek 12 grudnia
6. 30

Środa 13 grudnia
6. 30

Czwartek 14 grudnia
6. 30 + Andrzeja Trojańczyka – intencja od uczestników pogrzebu

Piątek 15 grudnia
9. 00 + Stanisława Kopczywskiego, Helenę i Mieczysława Kopczewskich, Walentego Słowińskiego, Marię i Franciszka Gureckich
11. 30 + Barbarę Sieradzką – intencja od Sióstr Pierwszego Koła Różańcowego św. Agaty
19. 00 + + Andrzeja Trojańczyka – intencja od żony

Sobota 16 grudnia
9. 00 + Zofię i Feliksa Stefaniaków, Kazimierza Browarskiego
11. 30 + + Andrzeja Trojańczyka – intencja od uczestników pogrzebu
19. 00 + Henryka i Stanisławę Bonikowskich

Trzecia Niedziela Adwentu 17 grudnia
9.00 + Danielę Skolkowską, Sławomira Kołodziejskiego
11. 30 W intencjach Parafian