CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 24 grudnia 2017


1. Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.

2. W tym roku wyjątkowo czwarta niedziela Adwentu łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia. Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem.

3. Na Pasterkę zapraszamy o północy. O godz. 23. 30 będzie wprowadzenie modlitewne przy stole wigilijnym w kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości.

4. Jutro, w uroczystość Bożego Narodzenia, i we wtorek, w święto św. Szczepana, obowiązuje świąteczny porządek Mszy Świętych czyli o godz. 9. 00 i 11. 30.

5. W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, zapraszamy małżonków, aby odnowili przyrzeczenia małżeńskie i wraz z dziećmi przyjęli błogosławieństwo po każdej Mszy Świętej.

6. Za tydzień, w ostatnim dniu roku kalendarzowego, podczas Mszy Świętej o godz. 9. 00 będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku.

7. Oczekiwany Mesjasz niech szczodrze błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Zachęcam do wspólnych modlitw w rodzinach a także w naszych grupach modlitewnych działających w parafii.

9. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom Jesionki. Na następną niedzielę i Nowy Rok o dzieło posprzątania świątyni proszę kolejnych mieszkańców Jesionki.

10. Opłatki.

11. Wizytę duszpasterską rozpocznę od czwartku u mieszkańców Franciszkowa.12.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 24 – 31. 12. 2017 roku.

Czwarta Niedziela Adwentu 24 grudnia wigilia
9.00 + Jana Szulborskiego
11. 30 W intencjach Parafian

Poniedziałek 25 grudnia Boże Narodzenie
00. 00 W intencjach Parafian
9. 00 + Genowefę i Bolesława Osik
11. 30 + Stefanię, Józefa i Mirosława Zakrzewskich, Bożenę Szafraniak

Wtorek 26 grudnia św. Szczepana diakona pierwszego męczennika
9. 00 + Dawida Gonerę, Zenona i Eugeniusza Mińkowskich, Władysława Gonerę, Marię i Franciszka Kowalskich, Andrzeja Kuzę
11. 30 + cr. Rembiszewskich, Nowakowskich, Dwurzników, Bronowskich i Stolarskich, wszystkich wiernych zmarłych w czyśćcu cierpiących

Środa 27 grudnia św. Jana Apostoła i Ewangelisty
19. 00 + Andrzeja Trojańczyka – intencja od córki

Czwartek 28 grudnia
8. 00 + Andrzeja Trojańczyka intencja od uczestników pogrzebu

Piątek 29 grudnia
19. 00

Sobota 30 grudnia
8. 00
19. 00 + Andrzeja Trojańczyka intencja od uczestników pogrzebu

Niedziela 31 grudnia Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
9.00 Dziękczynna za miniony rok.
11. 30 Dziękczynna za 35 lat małżeństwa Elżbiety i Bogdana Seferyniaków z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej na dalsze lata dla jubilatów i ich rodziny.