DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 stycznia 2018


1. Uczniowie, którzy usłyszeli od Jana Chrzciciela słowa: oto Baranek Boże, poszli za Nim i z radością stwierdzili: znaleźliśmy Mesjasza. Każdy, kto pragnie spotkać Pana Jezusa, musi najpierw pójść Go poszukać i potem pozwolić się prowadzić się przez Niego. To takie proste, a wiedzie do zbawienia.

2. Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom.

3. W środę Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu. Dziękujemy Panu Bogu za wspólną wiarę objawioną na kartach Starego Testamentu.

4. Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

5. W przyszłą niedzielę i poniedziałek przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Zapraszamy seniorów do wspólnej modlitwy ze swoimi wnukami za tydzień, podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci o godz. 9. 00.

6. Niech Jezus – Baranek Boży – wskazuje solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia drogę prowadzącą do zbawienia.

7. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom Jesionki. Na następną niedzielę o dzieło posprzątania świątyni proszę kolejnych mieszkańców Jesionki.

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Zachęcam do wspólnych modlitw w rodzinach a także w naszych grupach modlitewnych działających w parafii.

9. Niech Jezus wraz z Maryją i św. Józefem wspiera i błogosławi solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach.

10. Wizyta duszpasterska

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 14 – 21. 01. 2018 roku.

Druga Niedziela Zwykła 14 stycznia
9.00 + Wacława i Wieńczysławę Beczek, Tomasza i Antoniego Domańskich, Mariana Głośniaka i zmarłych z rodziny
11. 30 W intencjach Parafian/Dziękczynna w 18 rocznicę urodzin Klaudii Kwiatkowskiej, z prośbą o Boże błog. i opiekę MB dla jubilatki i rodziny

Poniedziałek 15 stycznia
8. 00 +

Wtorek 16 stycznia
8. 00 +

Środa 17 stycznia
19. 00 + Mariana Gwiaździńskiego

Czwartek 18 stycznia
8. 00 +

Piątek 19 stycznia
19. 00 +

Sobota 20 stycznia
8. 00
19. 00 Urodzinowa z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla Haliny Gwiaździńskiej. ( dzień babci)

Druga Niedziela Zwykła 21 stycznia
9.00 + Reginę Jagas w 1r. śm, Józefa Jagasa
11. 30 W intencjach Parafian