ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO 7 stycznia 2018

1. Gdy Chrystus przyjął chrzest od Jana w Jordanie, sam Bóg Ojciec dał świadectwo: „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie”. Każdy, kto przyjął sakrament chrztu św., staje się dzieckiem Bożym. Dzisiaj odnowiliśmy nasze przymierze z Bogiem, przypieczętowane łaską chrztu św.

2. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.

3. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Już dzisiaj zachęcamy do modlitwy w intencjach ludzi, którzy z różnych powodów opuścili swój rodzinny kraj i szukają lepszego życia na obcej ziemi.

4. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom Jesionki. Na następną niedzielę o dzieło posprzątania świątyni proszę kolejnych mieszkańców Jesionki.

5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Zachęcam do wspólnych modlitw w rodzinach a także w naszych grupach modlitewnych działających w parafii.

6. Niech Jezus wraz z Maryją i św. Józefem wspiera i błogosławi solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach.

7. Wizyta duszpasterska

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 7 – 14. 01. 2018 roku.

Niedziela Chrztu Pańskiego 7 stycznia
9.00 W wielu intencjach
11. 30 W intencjach Parafian/wypominkowa

Poniedziałek 8 stycznia
8. 00 +

Wtorek 9 stycznia
8. 00 +

Środa 10 stycznia
8. 00 +

Czwartek 11 stycznia
8. 00 +

Piątek 12 stycznia
19. 00 + Sławomira Tomaszewskiego w 1r. śm

Sobota 13 stycznia
8. 00 Dziękczynna w 9 rocznicę urodzin Grzegorza z prośbą o Boże błog. i opiekę MB dla jubilata i rodziny
19. 00 + cr. Garbalińskich, Wojtkiewiczów, wiernych zmarłych w czyśćcu cierpiących

Druga Niedziela Zwykła 14 stycznia
9.00 + Wacława i Wieńczysławę Beczek, Tomasza i Antoniego Domańskich, Mariana Głośniaka i zmarłych z rodziny
11. 30 W intencjach Parafian/Dziękczynna w 18 rocznicę urodzin Klaudii Kwiatkowskiej, z prośbą o Boże błog. i opiekę MB dla jubilatki i rodziny