DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25 lutego 2018


1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

2. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga krzyżowa w piątki o godz. 18. 20, a gorzkie żale w niedziele o godz. 11. 00.

3. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.

4. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Podczas Mszy Świętej o godz. 8. 00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

5. Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy. Spowiedź od godz. 18. 00 w kościele.

6. W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści.

7. Niech przemieniony Chrystus błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

8. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom Jesionki. Na następną niedzielę o dzieło posprzątania świątyni proszę kolejnych mieszkańców Jesionki.

9. Zachęcajmy do lektury prasy katolickiej i wspólnej modlitwy w rodzinach.

10. Konferencje przedmałżeńskie od dzisiejszej niedzieli po sumie w domu parafialnym.

11. 3 marca organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Kałkowa. Wyjazd o godz. 6.30 przy kapliczce na Alei Partyzantów koło p. Włodzimierza Skolkowskiego i koło kościoła. Koszt 70 złoty ( przejazd, ubezpieczenie, obiad z dwóch dań ). Zapisy w zakrystii i w kancelarii u ks. Proboszcza i u p. Marzeny Królewskiej. Zachęcamy i zapraszamy.

12. Do puszek zbieramy w ramach Caritas na bardziej potrzebujących, na paczki świąteczne.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 26. 02. – 4. 03. 2018 roku.

Druga Niedziela Wielkiego Postu 25 lutego
9.00 + Helenę i Edwarda Skolikowskich
11. 30 W intencjach Parafian

Poniedziałek 26 lutego
19. 00 + Mariana Seferyniaka – intencja od uczestników pogrzebu

Wtorek 27 lutego
8. 00 +

Środa 28 lutego
19. 00 + Annę Głowacką w 2r. śm.

Czwartek 1 marca
8. 00 +

Piątek 2 marca
19. 00 + Kazimierza i Waldemara Janiaków, Mariannę i Romana Paciorków

Sobota 3 marca
19. 00 +

Trzecia Niedziela Wielkiego Postu 4 marca
9.00 W wielu intencjach

– O łaskę zdrowia dla Marii Walo
– O łaskę zdrowia dla mamy Barbary

+ Tadeusza Zagrobę, Reginę Jagas
+ Zbigniewa Kowalskiego, wiernych zmarłych w czyśćcu cierpiących
+ Katarzynę Dąbek
+ Edwarda Jędrala i zmarłych z rodziny, Sabinę i Leona Sobczyńskich, Józefa i Teresę Sobczyńskich, Mirosława Zajferta, zmarłych z rodziny Śmigielskich, Krzeszewskich i Kamińskich, Andrzeja Słowika, Zygmunta Wacławka, Bogusława Kruka, Annę, Stefanię i Wojtusia Zaszewskich, Zofię Szkóp, Andrzeja Prusa, Edwarda Gaika.
+ Justynę i Kazimierza Kuchnio
+ Mariannę i Kazimierza Wrocławskich, Genowefę i Kazimierza Dudzińskich
+ Wiesławę Rogozińską w 5r. śm. Tadeusza Rogozińskiego
+ Annę Głowacką w 2r. śm.
+ Mariannę Kańską w 1r. śm. Walentego Kańskiego, Jana i Mariannę Glizia
+ Tadeusza Skowrońskiego z rodzicami, Stanisławę i Bolesława Kuziemskich z dziećmi
+ Tadeusza i Jadwigę Lewandowskich, Jana i Karolinę Peszuków, zmarłych z rodziny Lewandowskich i Peszuków
+ Józefa Nowaka w 1r. śm.
+ Edwarda, Kazimierę, Annę i Stanisława Sankowskich
+ Kazimierę i Wincentego Cichockich, Stanisława Matusiaka, cr. Cichockich i Matusiaków

11. 30 W intencjach Parafian