NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ 25 marca 2018

1. Przesłanie Niedzieli Palmowej, czyli niedzieli Męki Pańskiej, można streścić w dwóch słowach: hosanna i ukrzyżuj Go! Ukazują one postawę ludzi wobec Chrystusa. Najpierw oddają Mu hołd, a potem pragną Jego śmierci. Rozpoczynając Wielki Tydzień, starajmy się nie pozostawać obojętni na wydarzenia, które będziemy na nowo przeżywali i uobecniali w liturgii.

2. Dzisiaj ostatnie w tym roku nabożeństwo gorzkich żali po Mszy Świętej o godz. 9. 00.

3. W Wielki Czwartek w naszej katedrze biskup ordynariusz wraz z kapłanami podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 10. 00 dokona poświęcenia oleju krzyżma do sprawowania sakramentów świętych: chrztu, bierzmowania, święceń kapłańskich i oleju chorych do namaszczenia chorych.

3. Od czwartkowego wieczoru rozpoczyna się obchód Triduum Paschalnego. Zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej – pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – o godz. 19. 00, a następnie na adoracyjne czuwanie.

4. W Wielki Piątek – w dzień męki i śmierci Zbawiciela na krzyżu – o godz. 15. 00 zapraszamy na drogę krzyżową; początek przy kapliczce na Al. Partyzantów k. pana Włodzimierza Skolkowskiego. O godz. 19. 00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej z uczczeniem krzyża i Komunią św. Po jej zakończeniu, zgodnie ze staropolską tradycją, będziemy czuwać przy Grobie Pańskim.

5. W Wielką Sobotę, przynosząc do pobłogosławienia pokarmy na stół wielkanocny, pamiętajmy, aby choć na chwilę zatrzymać się i w duchu podziękować Panu Jezusowi złożonemu do grobu za dzieło odkupienia. Błogosławieństwo pokarmów w godz. 9 – 12.

6. Uroczystości Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19. 00 od poświęcenia ognia i zapalenia świecy paschalnej przed kościołem. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne i z radością ogłosimy zmartwychwstanie Pana Jezusa.

7. Od Wielkiego Piątku rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Wspólnotowo będziemy modlić się przed Mszą Świętą.

8. W tym roku ze względu na Wielki Tydzień uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia został przeniesiony na 9 kwietnia.

9. Jutro ze względu na wspomnienie Dobrego Łotra otaczamy modlitwą więźniów, którzy pragną odpokutować za swoje winy.

10. Niech Chrystus, nasz Zbawiciel, błogosławi solenizantom i jubilatom Wielkiego Tygodnia.

11. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom Jesionki. Na Święta Zmartwychwstania o dzieło posprzątania świątyni proszę kolejnych mieszkańców Jesionki.

12. Zachęcajmy do lektury prasy katolickiej i wspólnej modlitwy w rodzinach.

13. Do puszek zbieramy w ramach Caritas na bardziej potrzebujących, na paczki świąteczne.

14. Bóg zapłać za ofiary na dekorację na Triduum Paschalne i Święta Zmartwychwstania. Ofiara od mieszkańców Jesionki od co poniektórych rodzina z ul. Topolowej, Świerkowej i Sosnowej 170 zł i z ul .Spacerowej, Al. Partyzantów, Słonecznej, Strażackiej i Kapuścińskiego 360 zł.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 18 -25. 03. 2018 roku.

Niedziela Męki Pańskiej ( Palmowa ) 25 marca
9.00 + Ewę i Zdzisława Wójcickich
11. 30 W intencjach Parafian

Poniedziałek 26 marca
19. 00 Dziękczynna w 25 rocznicę urodzin Mateusza Królewskiego z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla Jubilata i Rodziny.

Wtorek 27 marca
7. 00 +

Środa 28 marca
19. 00 + Krzysztofa Wardziaka – intencja od uczestników pogrzebu

Czwartek 29 marca Liturgia Wielkiego Czwartku
19. 00 W intencji kapłanów pracujących w tej parafii i zmarłych.

Piątek 30 marca
19. 00 Liturgia Męki Pańskiej

Sobota 31 marca Liturgia Wigilii Paschalnej
19. 00 Dziękczynna w 25 rocznicę urodzin Urszuli z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla Jubilatki i Rodziny.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 1 kwietnia
9.00 W intencjach Parafain
11. 30 Zbiorowa

Zbiorowa: 1. 04. 2018r., godz. 11. 30
– O łaskę zdrowia dla Marii Walo
– O łaskę zdrowia dla mamy Barbary

+ Tadeusza Zagrobę, Reginę Jagas
+ Zbigniewa Kowalskiego, wiernych zmarłych w czyśćcu cierpiących
+ Katarzynę Dąbek
+ Jana Szydziaka
+ Edwarda Głowackiego
+ Barbarę, Guraj, Wojciecha, Jana Józefa i Mariannę Kamińskich, Jarosława Śniadkowskiego w 5r. śm.
+ Wiesława, Władysława i Sabinę Bartoszewskich
+ Mariannę Jeżyłło
+ Krzysztofa Wardziaka – intencja od uczestników pogrzebu.

Poniedziałek Wielkanocny 2 kwietnia
9.00 + Dawida Gonerę, Zenona, Leszka i Eugeniusza Mińkowskich, Marię i Franciszka Kowalskich, Władysława Gonerę, Andrzeja Kuzę
11. 30 Dziękczynna w 55 rocznicę ślubu Wiesławy i Mieczysława Rybaczuków z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla Jubilatów i Rodziny.