NIEDZIELA WIELKANOCNA 1 kwietnia 2018 ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

2. Msze Święte dzisiaj według porządku świątecznego. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Jak co roku będziemy wspierać duchowo i materialnie ofiarami do puszek Dom Księży Emerytów w Sochaczewie.

3. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Uczcijmy te dni przez przyjęcie Komunii św. i udział w nabożeństwach. Wszystkie Msze Święte będą sprawowane z modlitwami ku czci Chrystusa zmartwychwstałego.

5. Codziennie przed Mszą Świętą odmawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, a w następną niedzielę, Niedzielę Miłosierdzia Bożego, po każdej Mszy Świętej we wspólnej modlitwie koronką będziemy wypraszać miłosierdzie dla nas i całego świata.

6. Pamiętamy o solenizantach i jubilatach w tych świątecznych dniach i wypraszamy dla nich łaski od zmartwychwstałego Pana.

7. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na Triduum Paschalne i Święta Zmartwychwstania. Na Niedzielę Miłosierdzia o dzieło posprzątania świątyni proszę kolejnych mieszkańców Jesionki.

8. Zachęcajmy do lektury prasy katolickiej i wspólnej modlitwy w rodzinach.

9. Bóg zapłać

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 1 – 8. 04. 2018 roku.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 1 kwietnia
6.00 W intencjach Parafian
11. 30 Zbiorowa

Poniedziałek Wielkanocny 2 kwietnia
9.00 + Dawida Gonerę, Zenona, Leszka i Eugeniusza Mińkowskich, Marię i Franciszka Kowalskich, Władysława Gonerę, Andrzeja Kuzę
11. 30 Dziękczynna w 55 rocznicę ślubu Wiesławy i Mieczysława Rybaczuków z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla Jubilatów i Rodziny.

Wtorek Wielkanocny 3 kwietnia
8. 00 +

Środa Wielkanocna 4 kwietnia
19. 00 + Mariana Seferyniaka – intencja od brata Bogdana z rodziną

Czwartek Wielkanocny 5 kwietnia
8. 00 + Mariana Seferyniaka – intencja od uczestników pogrzebu

Piątek Wielkanocny 6 kwietnia
19. 00 Dziękczynna w 85 rocznicę urodzin Genowefy Kopeć z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla Jubilatatki i Rodziny.

Sobota Wielkanocna 7 kwietnia
8. 00 + Michała Tądorowskiego w 23r. śm.
19. 00 + Marię, Ryszarda i Bertę Niemojewskich

Niedziela Bożego Miłosierdzia 8 kwietnia
6.00 + Ryszarda Smolińskiego, Mariannę i Jana Smolińskich, Mariolę, Irenę i Wiesława Ulewiczów
11. 30 W intencjach Parafain/Bractwo Bożego Miłosierdzia