DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 12 sierpnia 2018

1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

2. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

3. W środę 15 sierpnia rozpoczynamy przygotowanie do odpustu parafialnego poprzez czterdziestogodzinne nabożeństwo. Na godzinę 15. 00 zapraszamy na modlitwę różańcową który rozpoczniemy przy krzyżu na skrzyżowaniu Al. Partyzantów i ul. Kościelnej Koronką do Bożego Miłosierdzia, a następnie Al. Partyzantów i ulicami Cichą, Słoneczną dojdziemy do kapliczki na Al. Partyzantów k. pana Włodzimierza Skolkowskiego i tu zakończymy nasze spotkanie modlitewne. W czwartek na godz. 15. 00 zapraszam do świątyni na Koronkę do Bożego Miłosierdzia a następnie przed Panem wystawionym w Najświętszym Sakramencie będziemy trwać w modlitewnej zadumie do Mszy Świętej o godz. 19. 00. W piątek Uroczystości Odpustowe rozpoczniemy Msza Świętą o godz. 9. 00 i do południa przed Panem wystawionym w Najświętszym Sakramencie trwać będziemy. Po południu o godz. 15. 00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i możliwość adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do głównej Mszy Odpustowej o godz. 19. 00. Zapraszamy wszystkich parafian i gości. Z racji odpustu na terenie parafii nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Maryi wniebowziętej polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

5. Bóg zapłać mieszkańcom Łubna za posprzątanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Na odpust o dzieło posprzątania świątyni proszę kolejnych mieszkańców Łubna.

6. Dożynki w naszej parafii 2 września. Gospodarzami są mieszkańcy Łubna.

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. + Wacława Czarnotę. Msze święte od uczestników pogrzebu: 28. 08. 2018 g. 8. 00; 2. 08. 2018 g. 9. 00; 26. 09. 2018 g. 19. 00; 17. 10. 2018 g. 19.00; 24. 10. 2018 g. 19. 00; 8. 11. 2018 g. 8. 00; 5. 12. 2018 g. 6. 30. Wieczny odpoczynek…

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 12 – 19. 08. 2018 roku.

Dziewiętnasta Niedziela Zwykła 12 sierpnia
9.00 + Stanisława i Krzysztofa Walo, Henryka Leszko
11. 30 W intencjach Parafian/Dziękczynna w 50 rocznicę ślubu Wandy i Mirosława Tomaszewskich z prośbą o Boże błog. i opiekę MB dla Jubilatów i rodzimy

Poniedziałek 13 sierpnia
19. 00 + Andrzeja Browarskiego – intencja od rodziny Poszwińskich i Olszewskich

Wtorek 14 sierpnia
8. 00 + Jadwigę Kopczewską – intencja od uczestników pogrzebu

Środa 15 sierpnia Wniebowzięcie MNP
9. 00 + Antoniego Fijałkowskieg0
11. 30 Za Ojczyznę

Czwartek 16 sierpnia
19. 00 + Oktawię, Eugenię, Edmunda Falkowskich, cr. Falkowskich, Weronikę Olszańską

Piątek 17 sierpnia św. Jacka – odpust
9. 00 W intencji rodziny
19. 00 W intencjach Parafian

Sobota 18 sierpnia
8. 00 +
19. 00 + Dawida Gonerę, Zenona, Leszka i Eugeniusza Mińkowskich, Marię i Franciszka Kowalskich, Władysława Gonerę, Andrzeja Kuzę, Krzysztofa Wardziaka

Dwudziesta Niedziela Zwykła 19 sierpnia
9.00 + Mieczysława Nazaruka, Ewę i Zdzisława Wójcickich
11. 30 W intencjach Parafian/Dziękczynna w 1 rocznicę ślubu Urszuli i Dariusza Pliszewskich z prośbą o Boże błog. i opiekę MB dla Jubilatów