DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 9 grudnia 2018

1. Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.

2. Msze Święte roratne sprawowane są w naszym kościele w dni powszednie o godz. 6. 30

3. Szczególnym wydarzeniem na drodze adwentowego oczekiwania będą rozpoczynające się w piątek rekolekcje parafialne. Szczegółowy plan dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii. Tegoroczne nauki wygłosi O. Roman Pupiec Marianin..

4. Bóg zapłać za osobistą i wspólnotową modlitwę oraz złożone ofiary jako wyraz łączności z Kościołem na Wschodzie.

5. W tym tygodniu w czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny.

7. Są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Małe 5zł, duże 15 zł. Po Mszach Świętych zbieramy ofiary do puszek na paczki dla bardziej potrzebujących pomocy.

8. Są do nabycia opłatki na stół wigilijny.

9. Bóg zapłać mieszkańcom Franciszkowa za posprzątanie świątyni na dzisiejszy Dzień Pański i ofiary złożone na dekorację. O dzieło posprzątania świątyni proszę kolejnych mieszkańców Parafii.

10. Spotkanie rady parafialnej dziś po sumie.

11. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych i kandydatów do bierzmowania w przyszłą będą miały miejsce w przyszłą niedzielę.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom niech Matka Boża wyprosi obfite błogosławieństwo i łaski.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 9 – 16. 12. 2018 roku.

Druga Niedziela Adwentu 9 grudnia
9.00 + Piotra Zwolińskiego w 2r. śm, Tadeusza Stolarskiego, Jadwigę i Wacława Zwolińskich
11. 30 W intencjach Parafian/Dziękczynna w 18 rocznicę urodzin Jakuba Kopcia z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla jubilata i rodziny

Poniedziałek 10 grudnia
6. 30 + Andrzeja Browarskiego – intencja od uczestników pogrzebu

Wtorek 11 grudnia
6. 30 + Elżbietę Dolecką – intencja od uczestników pogrzebu

Środa 12 grudnia
6. 30 + Andrzeja Łaś – intencja od sąsiada Stanisława Słabego z rodziną.

Czwartek 13 grudnia
6. 30 +

Piątek 14 grudnia
9. 00 + Jadwigę Kopczewską – intencja od uczestników pogrzebu
11. 30 + Andrzeja Łaś – intencja od rodziny Franciszka i Janiny Czubiak
19. 00 + Jerzego Wrzoska – intencja od Domowego Kościoła Rejon Żyrardów

Sobota 15 grudnia
9. 00 Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej, łaskę zdrowia dla Klubu Seniora i ich rodzin.
11. 30 + Andrzeja Łaś – intencja od uczestników pogrzebu.
19. 00 + Władysławę w 15r. śm., Franciszka i Stanisława Ciołków

Trzecia Niedziela Adwentu 16 grudnia
9.00 + Danielę Skolkowską w 20r. śm.
11. 30 W intencjach Parafian