NARODZENIE PAŃSKIE 25 grudnia 2018

1. Kochani siostry i bracia. W ten święty dzień Bożego narodzenia radość Matki Bożej, św. Józefa, Aniołów i pasterzy staje się naszym udziałem. Sprawując tę uroczystą liturgię, pragniemy i my choć odrobinę przybliżyć się do Pana Boga, który stał się człowiekiem i zamieszkał wśród nas. Niech zatem spełnią się wszystkie życzenia wypowiedziane w wigilijny wieczór, niech przychodzący Zbawiciel napełnia swoją łaską nasze serca. Parafianom oraz wszystkim dzielącym z nami radość świąt Bożego Narodzenia niech obficie udziela błogosławieństwa narodzony w Betlejem Syn Boży.

2. Jutro, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte o godz. 9. 00 i 11. 30. Pobłogosławimy owies.

3. W czwartek, w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, podczas Mszy Świętej o godz.
8. 00 tradycyjnie pobłogosławimy wino.

4. W piątek, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt. Błogosławieństwo małych dzieci na Mszy Świętej o godz. 19. 00.

5. Okres Bożego Narodzenia to czas odwiedzin duszpasterskich mieszkańców parafii oraz wspólnej modlitwy w rodzinnych domach. Porządek tegorocznych odwiedzin będzie dostępny na stronie internetowej parafii i na tablicy ogłoszeń. A wizytę duszpasterską rozpocznę w styczniu.

6. Z racji odwiedzin duszpasterskich zmieni się porządek Mszy Świętych w dni powszednie o godz. 8. 00 – od stycznia.