PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 2 grudnia 2018

1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.

2. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.

3. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny będą odprawiane o godz. 6. 30. Zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych lampionów.

4. W owocnym przeżywaniu oczekiwania na przyjście Pana pomocne będą nam adwentowe ćwiczenie duchowe. Tegoroczne rekolekcje 14 i 15 grudnia, wygłosi w naszej wspólnocie O. Roman Pupiec Marianin. Już dziś zaplanujmy swój udział w tym wydarzeniu.

5. We wtorek 4 grudnia przeżywamy w Kościele Dzień modlitwy w intencji bezrobotnych. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej oraz do osobistej modlitwy za przyczyną św. Barbary.

6. Na progu nowego roku liturgicznego powierzajmy wszystkie sprawy Kościoła, parafii i naszych rodzin opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nowenna do Matki Bożej w środy o godz. (…).

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku. Pierwszopiątkowa spowiedź święta od godz.18. 00 w domu parafialnym a w kaplicy wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Skramencie. O 19. 00 Msza Święta.

8. W sobotę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte ku czci Matki Bożej o godz. 8. 00.

9. Dar życia jest szczególnym znakiem miłości Pana Boga, niestety ciągle zagrożonym zwłaszcza na pierwszym, najbardziej bezbronnym etapie. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia podczas Mszy Świętej o godz. 8. 00.

10. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach będą zbierane ofiary na ten cel.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny.

12. Bóg zapłać wszystkim, którzy reprezentowali i prezentowali naszą parafię podczas wizytacji kanonicznej Księdza Biskupa Andrzeja. O odczuciach i wrażeniach naszego gościa posłuchamy w słowie

13. Bóg zapłać mieszkańcom Franciszkowa za posprzątanie świątyni na dzisiejszy Dzień Pański i ofiary złożone na dekorację. O dzieło posprzątania świątyni proszę kolejnych mieszkańców Franciszkowa.

14. Solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach życzymy obfitości Bożych darów.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 25. 11 – 2. 12. 2018 roku.

Pierwsza Niedziela Adwentu 2 grudnia
9.00 parafian
11. 30 W intencjach Parafian

Poniedziałek 3 grudnia
6. 30 + Jadwigę Kopczewską – intencja od uczestników pogrzebu

Wtorek 4 grudnia
6. 30 w intencji solenizantki.

Środa 5 grudnia
6. 30 + Wacława Czarnotę – intencja od uczestników pogrzebu

Czwartek 6 grudnia
6. 30 + Andrzeja Łaś – intencja od Mateusza Niemiec z rodziną.

Piątek 7 grudnia
6. 30 + Wiesława Laskowskiego – intencja od Zakładu Pogrzebowego SONDKA
19. 00 + Leokadię Seferyniak

Sobota 8 grudnia
8. 00 + Andrzeja Łaś – intencja od rodziny Franciszka i Janiny Czubiak
19. 00 + Mariannę Koziarską – intecja imieninowa

Druga Niedziela Adwentu 9 grudnia
9.00 + Piotra Zwolińskiego w 2r. śm, Tadeusza Stolarskiego, Jadwigę i Wacława Zwolińskich
11. 30 W intencjach Parafian/Dziękczynna w 18 rocznicę urodzin Jakuba Kopcia z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla jubilata i rodziny