DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 20 stycznia 2019

  1. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.
  2. W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata.
  3. Trwają tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary.
  4. Zbliża się okres ferii zimowych. Zachęcamy rodziców, aby zatroszczyli się o możliwość uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii dzieci i młodzieży biorących udział w różnych formach wypoczynku zimowego.
  5. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków.
  6. Bóg zapłać mieszkańcom Jesionki za posprzątanie świątyni na dzisiejszy Dzień Pański i ofiary złożone na dekorację. O dzieło posprzątania świątyni proszę kolejnych mieszkańców Jesionki.
  7. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów i otaczamy serdeczną modlitwą.
  8. Dziś spotkania dla rodziców dzieci przed pierwszą komunią i kandydatów do bierzmowania.
  9. Bezalkoholowy Bal Karnawałowy.
  10. W czasie ferii nie będzie spotkań Oazy Dzieci Bożych.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 20 – 27. 01. 2019 roku.

Druga Niedziela Zwykła 20 stycznia
9.00 + Reginę Jagas w 2r. śm., Józefa Jagasa, Agnieszkę i Władysława Krasińskich
11.30 W intencjach Parafian.

Poniedziałek 21 stycznia św. Agnieszka
8.00 + Sławomira Kamińskiego – intencja od Bożeny Kopczewskiej

Wtorek 22 stycznia
8.00 + Andrzeja Łaś – intencja od Józefa Niemiec z rodziną

Środa 23 stycznia
8.00 +

Czwartek 24 stycznia św. Franciszek Salezy
8.00 + Andrzeja Łaś – intencja od Andrzeja Niemiec z rodziną

Piątek 25 stycznia św. Paweł Apostoł
00 +

Sobota 26 stycznia
8.00 + Andrzeja Łaś – intencja od Krzysztofa Nieniec z żoną
19.00 Dziękczynna w 18 rocznicę urodzin Katarzyny Czarnackiej z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla jubilatki i rodziny

Trzecia Niedziela Zwykła 27 stycznia
9.00 + Władysławę, Mariana i Irenę Marczaków, Józefa Rybickiego, Genowefę i Stefana Rybickich
11.30 W intencjach Parafian.

W tym tygodniu patronują nam:
• 21 I – św. Agnieszka (291-304), dziewica, męczennica, patronuje zaręczonym, ofiarom gwałtu,
• 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy,
• 25 I – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan,
• 26 I – święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.