OBJAWIENIE PAŃSKIE 6 stycznia 2019

  1. W osobach Mędrców ze Wschodu, którzy przybywają oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi, odnajdujemy ludzi wszystkich ras, języków i religii, wezwanych do rozpoznania w Chrystusie jedynego Zbawiciela. Dzisiaj możemy też wesprzeć misyjne dzieła Kościoła.
  2. Zgodnie z dawnym zwyczajem zabierzmy ze sobą pobłogosławioną kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Woń kadzidła niech napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą.
  3. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Plan kolędy dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.
  4. Bóg zapłać mieszkańcom Jesionki za posprzątanie świątyni na dzisiejszy Dzień Pański i ofiary złożone na dekorację. O dzieło posprzątania świątyni proszę kolejnych mieszkańców Jesionki.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny.
  6. Solenizantom i jubilatom nadchodzących dni życzymy pokoju serc oraz Bożej opieki na codziennych drogach życia.
  7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Kamilę Gwiaździńską. Msze Święte od uczestników pogrzebu: 16. 01. 2019 g. 8. 00; 3. 02. 2019 g. 9. 00; 9. 02. 2019 g. 8. 00; 25. 02. 2019 g. 19. 00. Wieczny odpoczynek…

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 6 – 13. 01. 2019 roku.

Niedziela 6 stycznia Objawienie Pańskie – Trzech Króli

9.00 zbiorowa
11.30 W intencjach Parafian.

Poniedziałek 7 stycznia

8.00 + Andrzeja Łaś – intencja od siostry Zofii z mężem z Leśnicy

Wtorek 8 stycznia

8.00

Środa 9 stycznia

8.00

Czwartek 10 stycznia

8.00 + Andrzeja Łaś – intencja od siostry Zofii z mężem z Leśnicy

Piątek 11 stycznia

8.00

Sobota 12 stycznia

8.00 Dziękczynna w 10 rocznicę urodzin Grzegorza Sadowskiego z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla jubilata i rodziny.
19.00 + Dawida Gonerę, Zenona, Leszka i Eugeniusza Mińkowskich, Marię i Franciszka Kowalskich, Władysława Gonerę, Krzysztofa Wardziaka, Andrzeja Kuzę

Niedziela 13 stycznia Uroczystość Chrztu Pańskiego

9.00 + Tomasza Domańskiego, Wacława i Wieńczysławę Beczek, Mariana Głośniaka i zmarłych z rodziny.
11.30 W intencjach Parafian.