TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 27 stycznia 2019

  1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.
  2. Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta w piątek o godz. 18.00
  4. Odwiedziny chorych z Komunią św. i sakramentem chorych w sobotę po Mszy Świętej porannej. Serdecznie polecamy pamięci parafian chorych i samotnych, którzy nie mogą samodzielnie uczestniczyć we Mszy Świętej.
  5. W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9. 00 i 19. 00. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które posługują i pochodzą z naszej parafii. Świece. Po Mszach zbiórka do puszek za zakony kontemplacyjne.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny.
  7. Bóg zapłać mieszkańcom Jesionki za posprzątanie świątyni na dzisiejszy Dzień Pański i ofiary złożone na dekorację. O dzieło posprzątania świątyni proszę kolejnych mieszkańców Jesionki.
  8. Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny.
  9. Dobiegają końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów, prosimy o kontakt.
  10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Henrykę Antoniak. Msze święte: od rodziny Gwiaździńskich (zamiast kwiatów) 30. 03. 2019 g. 11. 30; od rodziny Boguszów (zamiast kwiatów) 3. 02. 2019 g. 9. 00; od rodzin Bońkowskich i Lewandowskich ( zamiast kwiatów) 3. 03. 2019 g. 9. 00, od uczestników pogrzebu 31. 01. 2019 g. 8. 00, 22. 02. 2019 g. 19. 00; 7. 04. 2019 g. 9. 00. Wieczny odpoczynek…

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 27. 01. – 3. 02. 2019 roku.

Trzecia Niedziela Zwykła 27 stycznia
9.00 + Władysławę, Mariana i Irenę Marczaków, Józefa Rybickiego, Genowefę i Stefana Rybickich
11.30 W intencjach Parafian.

Poniedziałek 28 stycznia św. Tomasz z Akwinu
8.00 + Ks. Lecha Wiktorowskiego

Wtorek 29 stycznia
8.00 + ks. Tadeusza Firysiuka

Środa 30 stycznia
8.00 +

Czwartek 31 stycznia św. Jan Bosko
8.00 +

Piątek 1 lutego
19.00 + Barbarę Marczuk, Michała i Jerzego Marczuków

Sobota 2 lutego Ofiarowanie Pańskie
8.00 + Jadwigę Kopczewską – intencja od KŻR św. Agaty
19.00 W dniu św. Agaty patronki Pierwszego Koła Różańcowego. Dziękczynna z prośbą o łaskę zdrowia i opiekę MB dla Sióstr Różańcowych i ich rodzin.

Czwarta Niedziela Zwykła 3 lutego
9.00 w intencjach zamówionych
– O łaskę zdrowia dla Marii Walo

+ Tadeusza Zagrobę, Reginę Jagas
+ Zbigniewa Kowalskiego, wiernych zmarłych w czyśćcu cierpiących
+ cr. Rembiszewskich, Nowakowskich, Dwurzników, Bronowskich i Stolarskich, wiernych zmarłych w czyśćcu cierpiących
+ Mariannę Góralską, Piotra Góralskiego, Józefa i Józefa Góralskich
+ Kazimierę Foszcz
+ Mieczysława Marczaka, Sylwestra i Tomasza Olęckich
+ Halinę Ziąbską
+ Helenę i Edwarda Walczaków, Mirosława Mędygrał
+ Wacława Sankowskiego, Mariannę i Jerzego Wiśniewskich
+ Kamilę Gwiaździńską – intencja od uczestników pogrzebu
+ Mariannę Błażejewską w 5r. śm., Henryka i Tomasza Mońka, Rozalię i Jana Majewskich
+ Kazimierza Kaczorowskiego, Waldemara Bryłę, Irenę i Antoniego Michalaków
+ Tadeusza Kruka, rodziców i brata Kazimierza, Cecylię i Bolesława Nowakowskich, Jadwigę i Stanisława Jarkiewiczów
+ Henrykę Antoniak – intencja od rodziny Boguszów (zamiast kwiatów)

11.30 W intencjach Parafian.

W tym tygodniu patronują nam:
• 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter, Doktor Kościoła, dominikanin, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów chrześcijańskich,
• 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich,
• 2 II – święto Ofiarowania Pańskiego, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.