CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 3 lutego 2019

1. Pierwsza niedziela miesiąca gromadzi nas wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Chwile adoracji są nie tylko wyrazem naszej miłości wobec Pana, ale jednocześnie próbą odkrywania Bożej obecności pośród codziennych spraw i ludzkich losów.

2. We wtorek, we wspomnienie św. Agaty, po Mszy Świętej o godz. 8. 00 pobłogosławimy chleb i wodę.

3. W przyszły poniedziałek 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Uprzejmie prosimy o pomoc w zorganizowaniu uczestnictwa we Mszy Świętej z udzieleniem sakramentu chorych wszystkim, którzy nie mogą na co dzień być obecni w kościele. Specjalna Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 19. 00.

4. Rodziców, opiekunów, a także organizatorów zimowego wypoczynku serdecznie zachęcamy do podjęcia troski o uczestnictwo dzieci i młodzieży w niedzielnej Eucharystii podczas ferii. Wszystkim dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom życzymy bezpiecznego i ubogacającego odpoczynku.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny.

6. Bóg zapłać mieszkańcom Jesionki za posprzątanie świątyni na dzisiejszy Dzień  Pański i ofiary złożone na dekorację. O dzieło posprzątania świątyni proszę kolejnych mieszkańców Jesionki.

7. Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny.

8 Zakończyły się tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękuję za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 3 – 10. 02. 2019 roku.

Czwarta Niedziela Zwykła 3 lutego

9.00 w intencjach zamówionych

11. 30 W intencjach Parafian.

Poniedziałek 4 lutego

19. 00 + Annę Szymańską – intencja od uczestników pogrzebu

Wtorek 5 lutego św. Agata

8. 00 + Sławomira Kamińskiego – w 1 miesiąc po śmierci

Środa 6 lutego św. Paweł Miki

19. 00 + Kamilę Gwiaździńską – intencja od rodziny Nowaków i Kurtów

Czwartek 7 lutego

8. 00 + Sławomira Kamińskiego – intencja od pracowników Szkoły Podstawowej w Franciszkowie

Piątek 8 lutego

19. 00 + Sławomira Kamińskiego – intencja od uczestników pogrzebu

Sobota 9 lutego

8. 00 + Kamilę Gwiaździńską – intencja od uczestników pogrzebu

19. 00 + Helenę i Edwarda Skolikowskich

Piąta Niedziela Zwykła 10 lutego

9.00 + Dawida Gonerę, Zenona, Leszka i Eugeniusza Mińkowskich, Marię i Franciszka Kowalskich, Władysława Gonerę, Krzysztofa Wardziaka, Andrzeja Kuzę

11. 30 W intencjach Parafian.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 5 II – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii, patronka kobiet karmiących i w chorobach piersi,
  • 6 II – św. Paweł Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii.