PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 10 lutego 2019

1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.

2. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 9. 00. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia.

3. Dnia 14 lutego wielu parafian będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach.

4. Bóg zapłać mieszkańcom Jesionki za posprzątanie świątyni na dzisiejszy Dzień  Pański i ofiary złożone na dekorację. O dzieło posprzątania świątyni proszę kolejnych mieszkańców Jesionki.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą rozprowadzamy przy wyjściu głównym z kościoła.

6. Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny, otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

7. W piątek w godz. 18.00 – 21.30 Godzina Święta.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 10 – 17. 02. 2019 roku.

Piąta Niedziela Zwykła 10 lutego

9.00 + Dawida Gonerę, Zenona, Leszka i Eugeniusza Mińkowskich, Marię i Franciszka Kowalskich, Władysława Gonerę, Krzysztofa Wardziaka, Andrzeja Kuzę

11. 30 W intencjach Parafian.

Poniedziałek 11 lutego wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego,

9. 00 W intencjach chorych parafian i ich opiekunów.

Piątek 15 lutego

18.00 Godzina Święta; 19.00 +

Sobota 16 lutego

19. 00 +

Piąta Niedziela Zwykła 17 lutego

9.00 + Władysława, Serafinę, Stefanię i Stanisława Osiaków

11. 30 W intencjach Parafian.