DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17 marca 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi.

3. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

4. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 18. 15 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 11.00. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.

5. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 28 marca. Nauki wygłosi dla nas O. Mirosław Dawlewicz Redemptorysta. Szczegółowy plan rekolekcji parafialnych dostępny będzie na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

6. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Msze Święte o godz. 8. 00.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na progu Wielkiego Postu szczególnie polecamy Gościa Niedzielnego.

8. Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.

9. Konferencje przedmałżeńskie w naszej parafii dziś po sumie i spotkaniu dla kandydatów do bierzmowania. Zapraszam narzeczonych, którzy w tym roku planują zamążpójście zarówno z parafii jak i z innych.

10. Bóg zapłać mieszkańcom Jesionki za posprzątanie świątyni na dzisiejszy Dzień  Pański i ofiary złożone na dekorację. O dzieło posprzątania świątyni proszę kolejnych mieszkańców Jesionki

11. Spotkania Dzieci Bożych w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9. 00. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych dziś po Mszy Świętej o godz. 9.00 a kandydatów do bierzmowania zapraszam po sumie.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 10 – 17. 03. 2019 roku.

Druga Niedziela Wielkiego Postu 17 marca

9.00 + Józefa Rybickiego

11. 30 W intencjach Parafian.

Poniedziałek 18 marca

19. 00 +

Wtorek 19 marca św. Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, patron Kościoła.

8. 00 +

Środa 20 marca

18. 00 + Józefę Skolkowską

Czwartek 21 marca

8. 00 +

Piątek 22 marca

19. 00

Sobota 23 marca

8. 00 + Dziękczynna w 20 rocznicę urodzin Klaudii z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla jubilatki i rodziny

19. 00 +

Trzecia Niedziela Wielkiego Postu 24 marca

9.00 + Mieczysława Nazaruka, Ewę i Zdzisława Wójcickich

11. 30 W intencjach Parafian.