PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10 marca 2019

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz. 18. 15. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 11. 00.

3. Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej, oraz za śpiew Gorzkich Żali podczas nabożeństw. Modlitwa, Post i Jałmużna. W ramach jałmużny postnej możemy wesprzeć naszych biedniejszych składając datki do puszki przy wyjściu z kościoła

4. W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą.

5. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 28 marca. Nauki wygłosi dla nas O. Mirosław Dawlewicz Redemptorysta.

6. Konferencje przedmałżeńskie w naszej parafii dziś po sumie. Zapraszam narzeczonych, którzy w tym roku planują zamążpójście zarówno z parafii jak i z innych.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na progu Wielkiego Postu szczególnie polecamy Gościa Niedzielnego.

8. Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów.

8. Bóg zapłać mieszkańcom Jesionki za posprzątanie świątyni na dzisiejszy Dzień  Pański i ofiary złożone na dekorację. O dzieło posprzątania świątyni proszę kolejnych mieszkańców Jesionki

9. Spotkania Dzieci Bożych w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9. 00. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych w przyszłą niedzielę jak i dl kandydatów do bierzmowania.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 10 – 17. 03. 2019 roku.

Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu 10 marca

9.00 + Wiesława Ulewicza w 16r. śm. Mariolę Ulewicz w 10 r. śm. Irenę Ulewicz i Ryszarda Smolińskiego

11. 30 W intencjach Parafian./ Dziękczynna w 65 rocznicę urodzin Andrzeja Walo z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla jubilata i rodziny

Poniedziałek 11 marca

19. 00 + Sławomira Kamińskiego – intencja od uczestników pogrzebu

Wtorek 12 marca

8. 00 +

Środa 13 marca

19. 00 + Stanisławę i Mariana Antoniaków, Roberta Bonikowskiego

Czwartek 14 marca

8. 00 +

Piątek 15 marca

19. 00

Sobota 16 marca

8. 00 +

19. 00 + Krzysztofa Wardziaka w 1r. śm., Dawida Gonerę, Zenona, Leszka i Eugeniusza Mińkowskich, Marię i Franciszka Kowalskich, Władysława Gonerę, Andrzeja Kuzę

Druga Niedziela Wielkiego Postu 17 marca

9.00 + Józefa Rybickiego

11. 30 W intencjach Parafian.