NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ 14 kwietnia 2019

1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski.

2. Ostatnie nabożeństwo Gorzkich żali dziś po Mszy Świętej o godz. 9. 00.

3. Spowiedź święta w Wielkim Tygodniu: od poniedziałku do środy przed Mszami.

4. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy – uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19. 00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji. Wieczorna adoracja.

5. W Wielki Piątek zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi krzyżowej ulicami naszej parafii. W tym roku zapraszamy do Łubna na ul. Kwiatową. Rozpoczniemy od najdalej położonego zabudowania  a zakończymy przy kapliczce (rozjazd do Wiskitek). Tegoroczne rozważania przygotowali Członkowie Bractwa Miłosierdzia.

6. W piątkowy wieczór o godz. 19. 00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej. Zachęcamy do uczczenia Zbawiciela poprzez wysłuchanie opisu Męki Pańskiej oraz adorację krzyża św., za którą można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Komunii św. w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego. W Wielki Piątek po liturgii rozpoczniemy także nowennę przed świętem Bożego Miłosierdzia. Adoracja będzie trwała dokąd będą wierni. Ofiary składane przy adoracji przeznaczone są na działalność apostolską Stolicy Apostolskiej.

7. Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Zapraszamy do chwil rodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu i oddania czci krzyżowi św.

8. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w godz. Od 8. 00 do 12. 00. 

9. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19. 00. Po obrzędach poświęcenia ognia, wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

10. W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o godz. 6. 00 zapraszamy na nią wszystkich parafian i gości. W Niedzielę Zmartwychwstania Msza jeszcze o godz. 11. 30. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego.

11. Spotkanie dzieci i rodziców przed I komunią za chwilę i kandydatów do bierzmowania dziś po sumie. Spotkania Dzieci Bożych w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9. 00

12. W ramach działalności Caritas zbierany ofiary dla bardziej potrzebujących Parafian. Proszę o zgłaszanie potrzebujących wsparcia z naszej parafii.

13. Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom Jesionki za posprzątanie świątyni na dzisiejszy Dzień  Pański i ofiary złożone na dekorację. O dzieło posprzątania świątyni proszę kolejnych mieszkańców Jesionki. Ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego i na dekorację Wielkanocną złożyli mieszkańcy Józefowa 270 zł., Łubna 710 zł., Franciszkowa 620 zł., Kółka Różańcowe: św. Agaty 100 zł. i św. Faustyny 100zł.

14. Solenizantom i jubilatom Wielkiego Tygodnia życzymy głębokich przeżyć nadchodzących dni i wszelkich potrzebnych darów. 

15. Śladami Jezusa.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 14 – 22. 04. 2019 roku.

Niedziela Męki Pańskiej – Palmowa 14 kwietnia

9.00 + Ryszarda Smolińskiego, Mariannę i Jana Smolińskich, Mariolę, Irenę i Wiesława Ulewiczów

11. 30 + Józefa Jagasa w 24r. śm. Reginę Jagas, Wiktorię i Jana Jagasów, Tadeusza Zagrobę

Wielki Poniedziałek 15 kwietnia

8. 00

Wielki Wtorek 16 kwietnia

8. 00

Wielka Środa 17 kwietnia

19. 00 +

Wielki Czwartek 18 kwietnia Msza Święta Wieczerzy Pańskiej

19. 00  

Wielki Piątek 19 kwietnia

19. 00 Liturgia Męki Pańskiej

Wielka Sobota 20 kwietnia

8. 00 – 12. 00 Poświęcenie pokarmów

19. 00 Liturgia Wigilii Paschalnej Dziękczynna w 32 rocznicę ślubu Anny i Bogdana z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla Jubilatów i rodziny.

Niedziela Zmartwychwstania  21 kwietnia

6.00 W intencjach Parafian

11. 30 Dziękczynna w 1 rocznicę ślubu Anny i Kamila Stegienko z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla Jubilatów i rodziny – intencja uczestników uroczystości zaślubin.

Poniedziałek Wielkanocny 22 kwietnia

9. 00 + Dawida Gonerę, Zenona, Leszka i Eugeniusza Mińkowskich, Marię i Franciszka Kowalskich, Władysława Gonerę,, Krzysztofa Wardziaka, Andrzeja Kuzę

11. 30 + Halinę i Wacława Kamińskich, Mariannę i Bronisława Langa, Władysława i Helenę Piekarskich, Sławomira Kamińskiego