DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY 28 kwietnia 2019 CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).

2. Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchodów oktawy Wielkanocy. Składamy serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Świąt Paschalnych w naszej wspólnocie. Jest naszą ogromną radością tak liczna obecność wiernych i budujące świadectwo wiary wyrażone w tych świętych dniach. Niech zmartwychwstały Chrystus napełnia Wasze serca prawdziwym pokojem.

3. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 9. 00 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za odmówienie koronki: „Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego) udziela się w granicach Polski wiernemu, który z duszą całkowicie wolną od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu pobożnie odmówi koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum” (akt Penitencjarii Apostolskiej z 12 stycznia 2002 r.).

4. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących.

5. We wtorek 30 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Msza święta o godz. 8. 00.

6. Od środy 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej o godz. 18. 30. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach. 

7. W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 11. 30. Z racji na przypadający pierwszy piątek miesiąca spowiedź przed Mszami. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 

8. Jak co miesiąc, chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w sobotę po Mszy porannej.

10. Serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie świątyni wewnątrz  i terenu wokół kościoła na dzisiejszy Dzień  Pański. O dzieło posprzątania świątyni proszę mieszkańców Jesionki.

11. Pierwsza Komunia Święta Dzieci w naszej Parafii 12 maja o godz. 11. 30.

12. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu urodziny i imieniny składamy serdeczne życzenia.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 28. 04. – 5. 05. 2019 roku.

Niedziela Miłosierdzia  28 kwietnia

9.00 + Edwarda Głowackiego; – o łaskę zdrowia i Boże błogosławieństwo dla Barbary Kolińskiej

11. 30 W intencjach Parafian/ Dziękczynna w 44 rocznicę ślubu Marii i Andrzeja Walo z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla Jubilatów i rodziny.

Poniedziałek 29 kwietnia św. Katarzyna Sieneńska dziewica, Doktor Kościoła, patron Europy,

19. 00 Dziękczynna w 2 rocznicę ślubu Elżbiety i Andrzeja z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla Jubilatów i rodziny.

Wtorek 30 kwietnia św. Wojciech, biskup, męczennik, misjonarz Prusów, główny patron Polski,

8. 00 +

Środa 1 maja

19. 00 + Zygmunta, Martę i Leszka Czarnackich

Czwartek 2 maja św. Atanazy, biskup Aleksandrii, Doktor Kościoła, obrońca dogmatów wiary

19. 00  Dziękczynna w 16 rocznicę ślubu Małgorzaty i Przemysława Bryksów z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla Jubilatów i rodziny.

Piątek 3 maja M. B. Królowej Korony Polskiej

9. 00 + Mariolę, Wiesława i Irenę Ulewiczów, Ryszarda Smolińskiego

11. 30 Za Ojczyznę

Sobota 4 maja św. Florian Rzymianin, męczennik, patron strażaków.

8. 00 + Magdalenę Kawka

19. 00 + Stanisława, Franciszka, Wandę, Kazimierza, Karola i Stanisławę Wardziaków

Trzecia Niedziela Wielkanocna 5 maja

9.00 Zbiorowa

– O łaskę zdrowia dla Marii Walo
– Dziękczynna w 40 rocznicę ślubu Ireny i Leszka z prośba o Boze błogosławieństwo i opiekę M. B. dla jubilatów i rodziny.
– O światło i Mądrość Ducha Świętego na egzaminach maturalnych i w życiu.

+ Tadeusza Zagrobę, Reginę Jagas
+ Zbigniewa Kowalskiego, wiernych zmarłych w czyśćcu cierpiących
+ Wieńczysławę i Wacława Beczek, Tomasza Domańskiego
+ Jarosława Śniadkowskiego w 6r. śm.
+ Edwarda Więckowskiego i jego rodziców, Agnieszkę i Franciszka Langa, Edwarda Szkupa
+  Sławomira Kamińskiego – intencja od rodziny, przyjaciół i sąsiadów
+  Stanisława Smolińskiego – imieninowa, Zofię i Franciszka Smolińskich, Janinę i Władysława Tomaszewskich, Jadwigę i Władysława Świderek

11. 30 W intencjach Parafian