NIEDZIELA WIELKANOCNA 21 kwietnia 2019

1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.

2. Msze Święte w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny według porządku świątecznego.

3. W drugim dniu Świąt Wielkanocnych naszymi ofiarami będziemy wspierali Dom Kapłana Seniora w Sochaczewie.

4. Trwa nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do jej odmawiania w oktawie Wielkanocy codziennie przed Mszą Świętą.

5. Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom Jesionki za posprzątanie świątyni na Triduum i dzisiejszy Dzień  Pański oraz za ofiary złożone na dekorację. O dzieło posprzątania świątyni proszę kolejnych mieszkańców Jesionki. Ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego i na dekorację Wielkanocną złożyli jeszcze mieszkańcy Jesionki ul. Granicznej, Pięknej, Przemysłowej, Środkowej, Cichej, Kolejowej, Strażackiej, Partyzantów, Majowej, Wspólnej i z Długiej rodziny Bednarków, Oziębłych, Kowalskich i Mireckich.

6. Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w obchody Triduum Paschalnego i Niedzielnego  poranka Zmartwychwstania. Za modlitwę, życzenia i prezenty w dniu kapłańskim, za świadectwo wiary na Drodze Krzyżowej, śpiew, nagłośnienie i wszelkie zaangażowanie, a szczególne podziękowania dla Bractwa Miłosierdzia za rozważanie o Bożym Miłosierdziu. Za wykonanie grobu i dekorację w kościele. Strażakom i tym starszym jak i młodzieżówce za wartę przy Grobie Pańskim, rozpalenie i zabezpieczenie oraz zagaszenie ogniska, jak i zaangażowanie w procesję Rezurekcyjną. Asyście ministrantom lektorom a szczególnie szafarzowi Andrzejowi. Bielankom sypiącym kwiaty i noszącym poduszki. Szczególne zaś podziękowania dla scholii Fraxinus za przepiękną oprawę muzyczną i śpiew w tym świętym czasie. Bóg zapłać wszystkim za wszystko. Chwała Panu. Alleluja!

7. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 21 – 28. 04. 2019 roku.

Niedziela Zmartwychwstania  21 kwietnia

6.00 W intencjach Parafian

11. 30 Dziękczynna w 1 rocznicę ślubu Marzeny i Kamila Stegienko z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla Jubilatów i rodziny – intencja uczestników uroczystości zaślubin.

Poniedziałek Wielkanocny 22 kwietnia

9. 00 + Dawida Gonerę, Zenona, Leszka i Eugeniusza Mińkowskich, Marię i Franciszka Kowalskich, Władysława Gonerę,, Krzysztofa Wardziaka, Andrzeja Kuzę

11. 30 + Halinę i Wacława Kamińskich, Mariannę i Bronisława Langa, Wacława i Helenę Piekarskich, Sławomira Kamińskiego

Wtorek 23 kwietnia

8. 00 +Sławomira Kamińskiego – intencja od uczestników pogrzebu

Środa 24 kwietnia

19. 00 + Sławomira kamińskiego – intencja od Janiny, Elżbiety i Wandy (zamiast kwiatów)

Czwartek 25 kwietnia

8. 00  

Wielki Piątek 26 kwietnia

19. 00 W intencjach Bractwa Miłosierdzia

Sobota 27 kwietnia

8. 00 Dziękczynna w 11 rocznicę ślubu Anny i Tomasza Sadowskich z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla Jubilatów i rodziny.

17. 00 Dziękczynna w 80 rocznicę urodzin Stanisława Królewskiego z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla Jubilatów i rodziny.

19. 00 + Tadeusza Stolarskiego, Piotra Zwolińskiego, cr. Stolarskich i Kozłowskich

Niedziela Miłosierdzia  28 kwietnia

9.00 + Edwarda Głowackiego

11. 30 W intencjach Parafian/ Dziękczynna w 43 rocznicę ślubu Marii i Andrzeja Walo z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla Jubilatów i rodziny.