PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 7 kwietnia 2019

1. Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam przebaczyć i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie.

2. Źródłem Bożego przebaczenia jest pozostawiony dla nas na ziemi sakrament pokuty. Pozwólmy Bogu obdarować się przebaczeniem i dobrze przygotować na nadchodzące święta. Spowiedź w naszym kościele codziennie przed Mszą Świętą.

3. Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym dziś i w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9. 00.

4. Mękę Chrystusa będziemy rozważali podczas nabożeństwa Drogi krzyżowej w piątek o godz. 18. 15.

5. Za tydzień obchodzimy niedzielę Męki Pańskiej, zwaną Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy błogosławieństwa palm i odczytamy fragment Ewangelii upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy.

6. Spotkanie dzieci i rodziców przed I komunią i kandydatów do bierzmowania w przeszłą niedzielę.

7. Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom Jesionki za posprzątanie świątyni na dzisiejszy Dzień  Pański i ofiary złożone na dekorację. O dzieło posprzątania świątyni proszę kolejnych mieszkańców Jesionki. Proszę o zebranie ofiar na kwiaty do grobu Pańskiego i na dekorację Wielkanocną.

8. Spotkania Dzieci Bożych w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9. 00

9. W ramach działalności Caritas zbierany ofiary dla bardziej potrzebujących Parafian. Proszę o zgłaszanie potrzebujących wsparcia z naszej parafii.

10. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia obfitych Bożych darów.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako dobrego przygotowania do zbliżających się świąt.

12. Śladami Jezusa.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 7 – 14. 04. 2019 roku.

Piąta Niedziela Wielkiego Postu 7 kwietnia

9.00 Zbiorowa

11. 30 W intencjach Parafian.

Poniedziałek 8 kwietnia

Wtorek 9 kwietnia

8. 00

Środa 10 kwietnia

19. 00 + Andrzeja Browarskiego w 1r. śm.

Czwartek 11 kwietnia

8. 00 +

Piątek 12 kwietnia

19. 00 Dziękczynna w 26 urodziny Angeliki z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla Jubilatki i rodziny.

Sobota 13 kwietnia

8. 00 +

19. 00 W intencjach Parafian

Niedziela Męki Pańskiej – Palmowa 14 kwietnia

9.00 + Ryszarda Smolińskiego, Mariannę i Jana Smolińskich, Mariolę, Irenę i Wiesława Ulewiczów

11. 30 + Józefa Jagasa w 24r. śm. Reginę Jagas, Wiktorię i Jana Jagasów