NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 16 czerwca 2019

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

2. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 11. 30, po której wyruszy procesja.

3. Do przygotowania ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała zapraszamy mieszkańców. Ołtarz  I: Franciszków; ołtarz II: Sucha; ołtarz III Jesionka; ołtarz IV Łubno.

4. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała procesja wokół kościoła w niedzielę o godz: 11. 00.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Uwadze szczególnie polecamy Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

7. Bóg zapłać mieszkańcom Jesionki za posprzątanie świątyni na dzisiejszy Dzień  Pański. O dzieło posprzątania świątyni na następną niedzielę proszę mieszkańców Jesionki.

8. Zapowiedzi: Michał Nazaruk, kawaler z parafii tutejszej i Aneta Rosner, panna z Bednar Górnych.

Robert Magdziarz, kawaler i Klaudia Biela, panna oboje z parafii tutejszej.

9. 19 czerwca jest zakończenie roku szkolnego. Msza święta dla dzieci, młodzieży, dyrekcji, nauczycieli, wychowawców, pracowników szkoły, rodziców i opiekunów w wtorek o godz. 9. 00.

10. W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Godzina Święta z wystawieniem Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie od godz. 18. Do 21. 30. Zapraszamy do adoracji.

11. Bóg zapłać naszej władzy samorządowej z Panem Wójtem i Przewodniczącym Rady gminy na czele za nowy wjazd do kościoła.

12. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 16 – 23. 06. 2019 roku.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 16 czerwca

9.00 + Jana Poszwińskiego

11. 30 W intencjach Parafian

Poniedziałek 17 czerwca św. Albert Chmielowski

19. 00 O Boże błog. i opiekę MB dla Bernarda.

Wtorek 18 czerwca

8. 00 O Boże błog. i opiekę MB dla Bernarda.

9. 00 Zakończenie roku szkolnego.

Środa 19 czerwca

19. 00 + Wacława Osiala – intencja od uczestników pogrzebu.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa 20 czerwca (Boże Ciało)

9. 00 + Zofię Janczak w 29 r. śm. i jej rodziców

11. 30 W intencjach Parafian

Piątek 21 czerwca św. Alojzy Gonzaga

19. 00 + ojców Jana Ochockiego i Kazimierza Sitkiewicza

Sobota 22 czerwca

8. 00 intencja imieninowa

19. 00 + Dawida Gonerę, Zenona, Leszka i Eugeniusza Mińkowskich, Marię i Franciszka Kowalskich, Władysława Gonerę, Krzysztofa Wardziaka, Andrzeja Kuzę

Dwunasta Niedziela Zwykła 23 czerwca

9.00 + Janinę i Mieczysława Domańskich

11. 30 W intencjach Parafian